Itálie - Bulharsko 3:1 Volejbalisté Itálie v české skupině ME v Ostravě znovu vyhráli

6. září 2021 17:39 - Ostrava
(Aktualizováno: 6. září 2021 22:24)

Volejbalisté Itálie vyhráli v české skupině mistrovství Evropy v Ostravě i třetí zápas. Rovněž dosud neporažené Bulhary, kteří v neděli odvrátili domácí reprezentaci mečbol a porazili Čechy 3:2, zdolali po zaváhání ve třetím setu 3:1. Mají tak jistou účast v osmifinále.

Sznapka Petr, ČTK

Italský tým vyzvou svěřenci Jiřího Nováka v Ostravar Areně ve čtvrtek a zakončí tím skupinu B, předtím po dnešním dni volna nastoupí v úterý proti Černé Hoře. Zatím jim patří čtvrtá příčka, do osmifinále projdou ze šesti celků čtyři. V pondělí se před český celek dostali slovinští obhájci stříbra díky výhře 3:0 nad Běloruskem.

Italové, kteří poslední dvě ME zůstali bez medaile a naposledy získali bronz v roce 2015, uspěli v ostravské hale i do třetice. Bulhaři je ale dnes připravili o první set na šampionátu. Na Squadru Azzurru sice po dvě sady nestačili, ale pak si rychle vybudovali náskok 12:4 a výrazné vedení už nepustili. Italové se však vrátili do pohody a v posledním dějství dominovali 25:12.

Před duelem s Černohorci si Češi dali od volejbalu pohov

Mistrovství Evropy volejbalistů:
Skupina B (Ostrava):
Bulharsko - Itálie 1:3 (-19, -18, 17, -12)
Skupina C (Tampere):
Severní Makedonie - Španělsko 1:3 (-23, 21, -28, -15)
Turecko - Nizozemsko 1:3 (22, -25, -25, -23).
Skupina D (Tallinn):
Lotyšsko - Slovensko 2:3 (-18, 23, 13, -19, -7)
Německo - Francie 1:3 (-29, 15, -22, -22).

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.