Polsko - Slovinsko 1:3 Slovinsko vyřadilo dvojnásobné mistry světa. Ve finále ME změří síly s Itálií

18. září 2021 20:31
(Aktualizováno: 18. září 2021 23:43)

Volejbalisté Itálie a Slovinska se utkají v nedělním finále mistrovství Evropy. Na trůn tak v Katovicích usedne tým, který v ostravské základní skupině byl soupeřem i české reprezentace. Italové minulou středu vyhráli nad slovinským celkem 3:0 a budou usilovat o sedmý titul, první od roku 2005. Maximem Slovinska jsou dvě stříbra.

 

Profimedia.cz

Slovinci dnes nejprve zdolali 3:1 úřadující dvojnásobné mistry světa Poláky, stejně jako před dvěma lety ve stejné fázi ME. Celkově je ve vyřazovací fázi zastavili už na čtvrtém Euru za sebou. Strhující bitvě v hale Spodek tvořilo kulisu více než deset tisíc fanoušků a jako hlavní ji řídil český sudí Vlastimil Kovář.

Slovinský tým, který v úvodu šampionátu prohrál s českou reprezentací a poté ji zastavil ve čtvrtfinále, na Euru 2019 v semifinále zdolal Polsko doma v Lublani. Tentokrát polským volejbalistům nepomohlo ani bouřlivé katovické publikum. Vyhráli jen první sadu 25:17, ve druhé zahodili šest setbolů a ve čtvrtém setu odvrátili devět mečbolů.

Předseda Českého volejbalového svazu Pakosta: Tak vysokou návštěvnost v Ostravě nečekal

Slovinští svěřenci Itala Alberta Giulianiho od druhé sady zlepšili příjem, takže mohli lépe útočit a také se jim podařilo bránit na síti. Prospělo jim i střídání nahrávačů, místo Dejana Vinčiče dostal šanci bývalý mistr extraligy s Karlovarskem Gregor Ropret.

Poslední set trval hodinu a v závěru byl několikrát přerušen, neboť oba trenéři si vzali výzvu. Na postup do finále museli Slovinci dlouhé minuty čekat.

Mladý italský celek následně rovněž 3:1 přehrál Srby, teprve devatenáctiletý Alessandro Michieletto k tomu přispěl 23 body.

Volejbalisté Itálie si zahrají na mistrovství Evropy o titul

Profimedia.cz

Mistrovství Evropy volejbalistů - semifinále v Katovicích:
Polsko - Slovinsko 1:3 (17, -30, -16, -35)
Itálie - Srbsko 3:1 (27, 22, -23, 18)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.