Česko - Argentina 2:3 Volejbaloví junioři podlehli Argentině a o světové medaile si nezahrají

29. září 2021 19:45 - Cagliari/Praha

Čeští volejbalisté do 21 let si o medaile na mistrovství světa nezahrají. Dramatický zápas o postup do semifinále prohráli v Cagliari s Argentinou 2:3 a nedosáhli na vytoužené druhé místo ve skupině E. Argentina doprovodí do semifinále domácí Itálii, z druhé skupiny se mezi elitu dostaly další evropské týmy Rusko a Polsko.

Svěřenci Jana Svobody vyhráli první set 25:22, poté další dva prohráli, ale úspěchem ve čtvrtém dějství si vynutili tie-break. V něm se čeští junioři jako první dostali do většího vedení, a to až o tři body (10:7), ale Jihoameričané ztrátu dotáhli. Z postupu se radovali po zkaženém servisu soupeře a úspěšném bloku.

"Utkání to bylo jako na houpačce, set a půl jsme byli lepší my, pak set a půl zase Argentinci. Dostali jsme se opět z těžké situace a dotáhli zápas do tie-breaku. V něm byl soupeř o jeden balón šťastnější," řekl kouč Svoboda.

O víkendu český tým čekají zápasy o páté až osmé místo, nejprve v sobotu s Bulharskem. Maximem národního týmu z MS do 21 let je československý bronz z roku 1993, předloni skončili Češi devátí.

Mistrovství světa volejbalistů do 21 let:
Skupina E v Cagliari:
ČR - Argentina 2:3 (22, -22, -17, 22, -13).
Češi budou hrát o 5. až 8. místo.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.