Házenkáři Karviné splnili v Hranicích roli favorita a zůstali stoprocentní

Souboj nejlepšího týmu dosavadního průběhu házenkářské extraligy s nejhorším skončil v 6. kole bez překvapení. Vicemistr z Karviné vyhrál v Hranicích 30:21 a s plným počtem 12 bodů vede tabulku. Cement naopak zůstává jako poslední mužstvo soutěže s nulou na kontě a pořadí uzavírá.

Posily Karviné (zleva) Patrik Fulnek, Denis Harabiš a Jan Sobol v debatě s trenérem Michalem Brůnou.

Hranice dokázaly držet s favoritem krok v prvním poločase, který skončil vyrovnaným skóre 13:13, a na začátku druhé půle. Ve 38. minutě se domácí ujali naposledy vedení 17:16, po němž Karviná sedmi góly za sebou skóre otočila a získala rozhodující náskok. Třikrát se během tohoto úseku trefil kanonýr Vojtěch Patzel, jenž byl s 11 góly nejlepším střelcem zápasu. Skóre utkání uzavřel v poslední minutě střelou přes celé hřiště do prázdné branky karvinský gólman Petr Mokroš.

V květnu vyhrála v sérii o extraligový bronz Dukla nad Lovosicemi všechny tří zápasy, první duel v nové sezoně zvládli lépe Severočeši. Lovci porazili Pražany 35:31 a jsou druzí o dva body za Karvinou. Devět gólů nastřílel sedmatřicetiletý bývalý reprezentant Jiří Motl, osm branek přidal Jan Kupa.

Pouze o skóre třetí je Nové Veselí, jež přidalo pátou výhru v ročníku se Zubřím, které porazilo 32:30. Valachy od druhé porážky za sebou a zároveň v sezoně neochránilo ani třináct branek nejlepšího střelce ligy Lukáše Mořkovského.

Program kola zakončí v neděli souboj mistrovské Plzně, jež se může v případě výhry nad Kopřivnicí dotáhnout na Lovosice a Nové Veselí, a utkání Frýdek-Místek - Jičín.