Washington prohrál v NBA popáté za sebou, o bod v Milwaukee

New York

Basketbalisté Washingtonu po přestávce vyhrazené pro Utkání hvězd nezastavili sérii porážek, byť domácímu Milwaukee podlehli o jediný bod košem dvě sekundy před koncem 118:119. Při páté prohře za sebou zasáhl Jan Veselý do hry na sedm minut a do statistik se zapsal jen faulem a ztrátou míče.

Jan Veselý (vpravo) v dresu Wizards.

Milwaukee v první půli vedlo až o 22 bodů, ale hosté nesložili zbraně a vrátili se do zápasu. Wizards ve třetí části předvedli dvě jedenáctibodové šňůry a dali šest trojek, v samém závěru pak šest vteřin před koncem John Wall úspěšným nájezdem poslal Wizards do vedení 118:117. Po oddechovém čase nejprve neuspěl s nájezdem na washingtonský koš Brandon Jennings, ale Ersan Ilyasova jeho pokus po doskoku usměrnil. V závěrečné akci se hosté ke střele nedostali, protože Rogeru Masonovi byly odpískány kroky.

Naopak po pěti prohrách se po pauze dočkal výhry Boston, který porazil Cleveland na jeho hřišti 86:83. Cavaliers ještě 50 sekund před koncem vedli 81:80, ale Ray Allen čtyřmi body otočil skóre ve prospěch Celtics, kteří dokázali zvítězit, přestože rozehrávač Rajon Rondo k 11 asistencím nepřidal jediný bod.

O překvapení se postarala Minnesota, která porazila domácí Los Angeles Clippers 109:97. Hosté vstřelili první koš, ale poté prohrávali až do poslední čtvrtiny. V ní si však vzali slovo náhradníci Timberwolves, kteří rozhodli o výhře 109:97.

Derrick Williams a Marcus Beasley dali po 27 bodech. Díky nim lavička Minnesoty přispěla celkem 72 body, což je rekord sezony. Za domácí nastřílel Blake Griffin 30 a Chris Paul 27 bodů, jenže náhradníci se dohromady dostali pouze na 11 bodů.

Překvapení se zrodilo i v Dallasu, kde domácí Mavericks podlehli New Jersey 92:93. Nets vyhráli v Dallasu poprvé od roku 2000. Největší zásluhu na tom měl Brooke Lopez, který nastřílel 38 bodů včetně klíčových trestných hodů v poslední minutě. Lopez přitom nastoupil teprve potřetí po zlomenině pravé nohy.

Basketbalová NBA:
Chicago - New Orleans 99:95, Cleveland - Boston 83:86, Dallas - New Jersey 92:93, Detroit - Philadelphia 68:97, Houston - Toronto 88:85, Indiana - Golden State 102:78, LA Clippers - Minnesota 97:109, Milwaukee - Washington 119:118, Sacramento - Utah 103:96.