Brezílie - Čína 3:0Grand Prix volejbalistek vyhrála bez ztráty setu Brazílie

Impozantním způsobem se brazilské volejbalistky vrátily na trůn vítězek světové Grand Prix. Ve finálovém turnaji v Sapporu neztratily v pěti zápasech ani set, jednoznačně 3:0 v neděli vyhrály i v duelu dosud neporažených celků nad Čínou.

Brazil's players pose for photo after winning over China during their World Grand Prix Finals woman's volleyball match in Sapporo, northern Japan, Sunday, Sept. 1, 2013. Brazil won the tournament Sunday. (AP Photo/Koji Sasahara)

V prestižní soutěži se letos poprvé představily české reprezentantky. V základní části vyhrály dva z devíti zápasů a obsadily 14. místo z dvaceti účastníků.

Jejich soupeřky na nadcházejícím mistrovství Evropy Srbky obsadily ve finálovém turnaji třetí místo a byly nejlepším evropským týmem.

Brazílie je v historii Grand Prix zdaleka nejúspěšnější zemí, letos vyhrála podeváté. Ukončila tak tříleté kralování Američanek, které v Sapporu obsadily šesté místo.