To byl šprým! Anglický ragbista si vystřelil z premiéra Camerona, pak se omlouval

19. září 2013 17:58 - Londýn

Tohle gesto se v jinak konzervativní Anglii s velkým pochopením nesetkalo. Ragbista Manu Tuilagi si uřízl pořádný trapas, když si při focení na Downing Street z legrace vystřelil z britského premiéra Davida Camerona, kterému na portrétu nasadil „králičí uši“. Rodák ze Samoy následně čelil kritice veřejnosti a jednomu z předních politiků Spojeného království se omluvil. Cameron mu prominul.

 

Chris Harris, Reuters

Dvaadvacetiletý centr Britských Lvů je známý živel, který už má za sebou několik skandálů. Ve Velké Británii dokonce žil nějakou dobu ilegálně, protože měl propadlé vízum. Na Novém Zélandu byl zase pokutován kvůli tomu, že v přístavu skákal do vody rovnou z trajektu.

Jeho sportovní talent je sice nesporný, ovšem Tuilagiovi prohřešky tentokrát zašly až příliš daleko. „Bylo to vážné hloupé gesto. Je už dost starý na to, aby měl trochu rozumu a věděl, že něco takového nemá dělat," tvrdil trenér Leicesteru Tigers Richard Cockerill.

Jeho svěřenec Manu Tuilagi za svůj poslední incident poslal premiérovi omluvný dopis. Velká část veřejnosti sice vnímá jeho „králičí uši" jako urážlivé gesto, Cameron však vtipný úmysl mladého ragbisty bere s nadhledem.

„Není třeba se omlouvat. Vím, že v tom bylo jen trochu legrace," reagoval britský premiér.

jis, Sport.cz

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.