Rubriky:

Míčové sporty

Nymburk bude hrát o basketbalovou Evropskou ligu bez Bendy

1. října 2013 12:51 - Vilnius

Basketbalisté Nymburka se budou muset v bojích o účast v Evropské lize obejít bez jedné z opor Petra Bendy. Reprezentační pivot není fit po nedávném mistrovství Evropy a kvůli přetrvávajícím problémům s kolenem dokonce musí na operaci. Podle fyzioterapeuta týmu Petra Kádnera půjde o menší zákrok, po němž bude Bendu čekat několikatýdenní rekonvalescence.

 

Petr Horník

"Je to velká ztráta, ale musíme si poradit bez něj," uvedl sportovní ředitel Michal Ježdík v tiskové zprávě klubu.

Benda měl zdravotní problémy už před ME, ale zánět šlachy na malíčku na noze nakonec odezněl a ve Slovinsku český pivot nastoupil do všech pěti zápasů. Po návratu se ale nemohl zapojit do týmové přípravy a trénoval pouze individuálně.

"Petr se necítí komfortně, jeho pohyb je stále limitován. Po konzultaci se všemi zainteresovanými lékaři včetně lékaře české reprezentace jsme se rozhodli, že už se zákrokem nebudeme dále otálet," řekl Ježdík.

Nymburk čeká první ze tří možných zápasů play off o postup do Evropské ligy ve středu proti tureckému Banvitu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.