Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté budou hrát o mistrovství světa v Opavě

9. října 2013 15:44 - Lucemburk

Čeští volejbalisté budou o postup na mistrovství světa bojovat v domácím prostředí. Dnešní los kvalifikace o šampionát, který se uskuteční v Polsku v září 2014, rozhodl, že se v Opavě od 3. do 5. ledna utkají s Bulharskem, Nizozemskem a Kyprem. Ženy pocestují do Varny, kde se ve stejném termínu střetnou s Bulharskem, Slovenskem a Běloruskem o mistrovství hrané na přelomu září a října v Itálii.

 

Fals Simon, ČTK/AP

Z mužské kvalifikace postoupí na šampionát vítězové pěti skupin a nejlepší celek z druhého místa. Mezi ženami si účast zajistí vítězky pěti skupin a dva týmy z druhých míst. Vedle pořadatelů mají v obou kategoriích start bez kvalifikace jistý i finalisté nedávného mistrovství Evropy.

Otázkou zatím je, kdo české výběry do bojů o MS povede. U žen nejspíše zůstane Ital Carlo Parisi, ale u mužů po neúspěchu na evropském šampionátu skončil Nizozemec Steward Bernard. "Národní družstvo opustí, už jsem to s ním osobně probral," napsal předseda volejbalistů Zdeněk Haník minulý týden na svazový web a ČTK řekl, že informaci o trenérech reprezentací zveřejní příští středu.

Na posledních MS české výběry nechyběly. Muži se v Itálii 2010 postarali o několik překvapení a skončili desátí, ženy obsadily v Japonsku 15. místo.

Los kvalifikace MS (3.-5. ledna 2014):
Muži:
Skupina I (Opava):
ČR
Bulharsko
Nizozemsko
Kypr
Skupina J (Niš/Srb.):
Srbsko
Portugalsko
Slovinsko
Makedonie
Skupina K (Ludwigsburg/Něm.):
Německo
Turecko
Estonsko
Chorvatsko
Skupina L (Nantes/Fr.):
Francie
Španělsko
Belgie
Bělorusko
Skupina M (Poprad):
Finsko
Slovensko
Řecko
Ukrajina
MS se uskuteční 3. až 21. září 2014 v Polsku.
Ženy:
Skupina I (Ankara/Tur.):
Turecko
Rumunsko
Ukrajina
Kypr
Skupina J (Baku/Ázerb.):
Srbsko
Ázerbájdžán
Izrael
Estonsko
Skupina K (Lodž/Pol.):
Polsko
Španělsko
Belgie
Švýcarsko
Skupina L (Rovinj/Chorv.):
Nizozemsko
Francie
Chorvatsko
Maďarsko
Skupina M (Varna/Bul.):
ČR
Bulharsko
Slovensko
Bělorusko
MS se uskuteční od 23. září do 12. října 2014 v Itálii.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.