Repríza basketbalového finále skončila hladkou výhrou USK Praha

Favorizované basketbalistky USK Praha v šestém ligovém kole suverénně ovládly zápas dvou nejlepších celků minulého ročníku a IMOS Brno doma porazily 66:46. Obhájkyně mistrovského titulu zůstaly v čele tabulky, jejich brněnské soupeřky po třetí prohře v sezoně klesly na šesté místo.

Finálovou reprízu prakticky rozhodla už první čtvrtina. Pražankám se v ní povedla dvanáctibodová šňůra, v poločase už vedly 38:17. Po změně stran svěřenkyně slovenské trenérky Natálie Hejkové polevily a druhou půli prohrály, přesto o jejich vítězství nebylo pochyb. Po 11 bodech si v domácím celku připsaly Ilona Burgrová a Španělka Laia Palauová.

Další dosud neporažený celek Slavia Praha si snadno poradil s Karlovými Vary 91:50, kvůli menšímu počtu odehraných zápasů mu ale patří až třetí místo. Před Slavií zůstal Valosun Brno, který v utkání o druhou pozici zvítězil v Hradci Králové 66:60.

K první výhře v sezóně měl blízko celek DSK Basketball, ale ve Strakonicích nakonec prohrál 63:66.