Doněck - Nymburk 80:74Nymburk ve VTB lize prohrál na hřišti Doněcku

Doněck

Basketbalisté Nymburka ve druhém utkání VTB ligy prohráli na hřišti Doněcku 74:80. Nenavázali tak na úvodní triumf v Tallinnu. Nejlepším střelcem českého mistra byl s 15 body Radoslav Rančík.

Basketbalista Jiří Welsch z Nymburka

Českým Lvům se v souboji s ukrajinskými Tygry zejména v úvodu příliš nedařila střelba z dálky, navíc domácím se k velmi dobrému výkonu rozehráli američtí pivoti Killingsworth s McCauleyem, které zásoboval přihrávkami jejich krajan King.

Už ve druhé čtvrtině tak Doněck vedl o osm bodů, ale Nymburk šňůrou srovnal na 28:28. Jenže domácí znovu odskočili a drželi vedení především zásluhou velmi přesné střelby.

Nymburk, za který už nastoupil i Simmons, ale po zranění ještě nepředvedl optimální výkon, ztrácel ještě osm minut před koncem 12 bodů, ale utkání dokázal zdramatizovat a po trojce Hrubana dvě minuty před koncem byl stav 70:73. Hosté měli hned několik šancí utkání zvrátit, vlastními chybami se však o možnost připravili.

VTB liga basketbalistů - skupina A:
Doněck - Nymburk 80:74 (22:15, 38:33, 60:56)
Nejvíce bodů: Killingsworth 23, McCauley a Glijebov po 13, King 12 - R. Rančík 15, Hruban 13, Mahalbašič 12, Simmons 10. Fauly: 19:26. Trestné hody: 30/21 - 12/7. Trojky: 5:7.