Rubriky:

Míčové sporty

V Poháru CEV se z českých týmů dávají největší šance Liberci

22. října 2013 15:38 - Brno

Čtyři české volejbalové týmy vstoupí v tomto týdnu do Poháru CEV a největší naděje na postup do dalšího kola druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěže se dávají mužům Dukly Liberec. Soupeřem Severočechů, kteří v minulé sezóně vybojovali bronz v nižším Vyzývacím poháru, bude ve čtvrtek v Estonsku druhý nejlepší tým země Selver Tallinn.

Ostatní české kluby budou hrát už ve středu a na domácí půdě se představí pouze volejbalistky UP Olomouc, které po nevydařeném vstupu do extraligy budou hostit rakouský celek Askö Linec. Muži Brna se představí ve švýcarském Amriswilu a ženy KP Brno v Baku proti Lokomotivu.

Liberečtí očekávají vyrovnaný zápas, přestože v předchozí pohárové sezóně došli v Challenge Cupu mnohem dál než jejich estonský soupeř. "Tallinn skončil už ve druhém kole, ale rozhodně jej nemůžeme podcenit, protože jej vyřadila Piacenza, která soutěž vyhrála. My jsme s Piacenzou rovněž prohráli, ale narazili jsme na ni až v semifinále," uvedl trenér Liberce Michal Nekola.

Malán: Nemáme co ztratit

Brňané zasáhnou do evropského poháru potřetí za posledních šest let, ve Vyzývacím poháru se dvakrát nedostali přes první kolo. Do Švýcarska vyrazili nepříliš dobře naladěni po pondělní nečekané domácí extraligové prohře od Ústí nad Labem. "Musíme se hlavně rychle otřepat z nevydařeného vstupu do extraligy. Náš výkon poznamenala nervozita. Proti Amriswilu by to mohlo být lepší, nemáme co ztratit," řekl kouč Miroslav Malán.

Volejbalistky KP Brno znají cestu do Baku z předminulé sezóny, kdy po domácím vítězství 3:2 prohrály s Lokomotivem v odvetě čtvrtfinále Vyzývacího poháru zlatý set po boji 18:20. Z tehdejšího kádru jsou v týmu Michalíková, Onderková, Širůčková a Toufarová.

Volejbalistky Olomouce před rokem vypadly v prvním kole Poháru CEV s belgickým Charleroi, když nezvládly zlatý set. Následně ve Vyzývacím poháru podlehly dvakrát tureckému týmu Ilbank Ankara.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.