Rubriky:

Míčové sporty

Budva - České Budějovice 3:0 Budějovičtí volejbalisté odjeli v Lize mistrů z Budvy s prázdnou

24. října 2013 19:36 - Budva

Volejbalisté Českých Budějovic na úvod Ligy mistrů nezískali ani bod v černohorské Budvě, kde prohráli 0:3. Po celý zápas se trápili se servisem a v žádném ze tří setů ani nepřekročili 18 bodů. Přitom právě Budvu považovali Jihočeši z tria soupeřů ve skupině C, kde mají ještě Paříž a polský Rzeszow, za nejschůdnějšího soupeře.

"Dostali jsme totální lekci na servisu, nevypořádali jsme se s tím celý zápas. Hráčům nemohu vytknout bojovnost, když jsme měli dobře přihráno, kvalitně jsme útočili. Budvě jsme se vyrovnali v obraně a v mezihře, ale i v útoku. Úplně jsme však propadli na servisu," litoval kouč Jan Svoboda.

Domácí Černohorci, jejichž hru výborně dirigoval italský nahrávač Falaschi, byli důraznější a také jistější. Jihočeši servis často kazili a v klíčových chvílích přidali chyby na přihrávce. "Z tlaku jsme se nevymanili. Budvě servis šel dobře, útočila celý zápas na 70 procent, proto je výsledek takový, jaký je. Na italského nahrávače Falaschiho jsme nenašli recept," dodal kouč Svoboda.

Do zápasu poslal očekávanou sestavu, kterou však postupně prostřídal. Loni přitom dokázali jeho svěřenci nechat černohorský tým ve skupině LM za sebou. V úterý čeští vicemistři přivítají v Lize mistrů atraktivního soupeře Paříž Volley. Generálkou pro ně bude sobotní extraligový duel s Brnem.

Volejbalová Liga mistrů, 1. kolo skupiny C:
Budvanska Rivijera Budva - Jihostroj České Budějovice 3:0 (18, 18, 15)
Rozhodčí: Knižnikov (Rus.), Altiparmak (Tur.). Čas: 67 min. Diváci 740.
Sestava Č. Budějovic: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Fila, Kuliha, libero Hupka - Michálek, Sukuba, Šulista.
Paříž Volley - Rzeszow 0:3 (-20, -26, -11).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.