Rubriky:

Míčové sporty

Zlínští volejbalisté nečekaně vládnou extralize

2. listopadu 2013 21:18 - Praha

Extraliga volejbalistů má nečekaného vládce v týmu Zlína. Mužstvo kolem bratrů Bartošů - nahrávače Pavla a reprezentačního smečaře Adama - ve třetím kole překvapilo třetího favorita a po výhře nad Příbramí vede tabulku před nejúspěšnějším klubem posledních let Českými Budějovicemi. Obhájce titulu Ostrava je po pětisetové vítězné bitvě s Libercem čtvrtá.

Zlín skončil v minulé sezoně na pátém místě, ale nyní už má na kontě skalpy tří soupeřů, kteří tehdy byli před ním. Svěřenci Romana Macka porazili Ostravu (3:2), vyhráli v Liberci (3:0) a dnes doma zdolali Příbram 3:1. Adam Bartoš k tomu přispěl 22 body, celý tým nasbíral 18 bodových bloků.

"Věděli jsme, že Zlín se veze na vlně, což se projevilo v prvním i druhém setu. Pak jsme se zlepšili a ve třetím setu je dokázali ubránit. Oni ale hráli celý zápas líp, dělají málo chyb," řekl Jakub Novotný, od nové sezony univerzál Příbrami a dlouholetý reprezentant.

Mistři z Ostravy ztratili další bod proti Liberci. I když vedli 2:0 na sety, vyválčili výhru 3:2 až ve zkrácené sadě, na níž měli svůj podíl i střídající nahrávač Dvořák a zaskakující diagonální hráč Záhorský.

Před Ostravou jsou i Benátky nad Jizerou, jenž dnes neměly problém se Starým Městem a drží třetí příčku. Druhý účastník Ligy mistrů České Budějovice vyhrály v Odolene Vodě 3:1.

Uniqa extraliga volejbalistů - 3. kolo:
Brno - Havířov 3:1 (26, 16, -18, 24)
Ostrava - Liberec 3:2 (22, 10, -19, -19, 13)
Zlín - Příbram 3:1 (24, 13, -18, 21)
Odolena Voda - České Budějovice 1:3 (19, -15, -14, -21)
Benátky nad Jizerou - Staré Město 3:0 (13, 16, 20)
ČZU Praha - Ústí nad Labem 3:0 (19, 7, 20)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.