Detroit - Indiana 91:99Indiana zůstává jediným neporaženým celkem v NBA

New York

Basketbalisté Indiany zvítězili v úterý v Detroitu 99:91 a po čtyřech zápasech zůstali jediným týmem v NBA bez porážky. Svůj nejlepší střelecký výkon v sezóně předvedl LeBron James a Miami také díky jeho 35 bodům zvítězilo v Torontu 104:95. Hlavní hvězda obhájců titulu se stala pátým hráčem historie, který dokázal nastřílet deset a více bodů v 500 utkáních za sebou.

Ani 32 bodů Carmela Anthonyho (vpravo) neodvrátilo třetí prohru New Yorku Knicks.

Před ním se to povedlo jen Kareemu Abdulovi-Jabbarovi (dvě série dlouhé 787 a 508 zápasů), Michaelu Jordanovi (866), Karlu Maloneovi (575) a Mosesu Maloneovi (526). "Je to úžasný pocit být mezi takovou třídou," řekl James, jenž své úterní povedené vystoupení korunoval osmi doskoky i asistencemi.

Indiana vyhrála první čtvrtinu v Detroitu 29:14, ale ve druhé části nastřílela pouze devět bodů. V druhém poločase se zlepšila v útoku i v obraně a poprvé od roku 2004 má zkraje sezóny bilanci 4:0.

"Museli jsme se začít více dělit o míč, zklidnit hru a dát se do pohybu," okomentoval zlepšený výkon v ofenzivě ve druhé půli Chris Paul, který vedl Indianu s 31 body a deseti doskoky. Sedmi bloky pomohl uhájit vítězství pivot Roy Hibbert. V základní sestavě Pistons se poprvé objevil Brandon Jennings, který byl nejlepším střelcem domácích se 17 body.

Rozpačití Knicks

V rozpačitém úvodu do sezóny NBA pokračují basketbalisté New Yorku, kteří na domácí palubovce podlehli Charlotte 97:102. Třetí prohru Knicks ze čtyř zápasů neodvrátilo ani 32 bodů Carmela Anthonyho. Charlotte k výhře dovedl rozehrávač Kemba Walker s 25 body. Bobcats soupeře předčili na doskoky 51:33. Knicks už v první čtvrtině přišli o Tysona Chandlera, který odstoupil se zraněním kolena.

Na premiérové vítězství stále čekají Utah a Denver. Čtvrtou prohru Utahu uštědřili Brooklyn Nets, kteří zvítězili 104:88. Denver prohrál zatím potřetí, když podlehl San Antoniu 94:102. Phoenix zvítězil 104:98 na půdě New Orleans a připsal si třetí výhru ze čtyř utkání stejně jako Dallas, který přehrál Los Angeles Lakers 123:104.