Rubriky:

Míčové sporty

Dallas - Washington 105:95 Veselý poprvé v sezóně NBA nastoupil, na 79 sekund proti Dallasu

13. listopadu 2013 08:18 - Dallas

Český basketbalista Jan Veselý poprvé v tomto ročníku NBA zasáhl do zápasu. V Dallasu jej v sedmém utkání sezóny poslal trenér Washingtonu Randy Wittman na hřiště na posledních 79 sekund hry, během nichž Veselý nestihl žádný zápis do statistik. Washington prohrál 95:105 a zůstal u dna tabulky Východní konference.

 

Duane Burleson, ČTK/AP

"Vůbec nebráníme. Jsme poslední v lize podle obdržených bodů, jsme poslední v úspěšnosti střelby z pole. Musí se udělat nějaké změny v rotaci," povzdechl si Wittman.

Nejlepším střelcem zápasu byl autor pěti trojek Trevor Ariza z Washingtonu s 27 body, v domácím dresu dali po 19 bodech Monta Ellis a Dirk Nowitzki, který se díky tomu posunul v historické tabulce střelců na šestnácté místo před Jerryho Westa. Má na kontě 25.197 bodů a může se pustit do stíhání patnáctého Reggieho Millera (25.279).

"Tohle je moje šestnáctá sezóna a snad se mi podaří ještě pár střelců překonat, pár zápasů vyhrát a pomůžu tomuhle klubu k postupu do play off," řekl pětatřicetiletý Nowitzki.

Shodou okolností i ve zbývajících třech zápasech úterního programu hostující týmy vždy nastřílely 95 bodů a žádnému z nich to nestačilo k výhře.

Mistrovské Miami zvítězilo nad Milwaukee 118:95 a LeBron James k tomu přispěl 33 body, Golden State porazilo Detroit 113:95. Los Angeles Lakers si poradili s New Orleans 116:95, ačkoliv nadále pokračují v hledání základní sestavy; tentokrát přišla na řadu už šestá varianta. Šanci v základu využil Jordan Hill k zisku 21 bodů a 11 doskoků, Lakers jasně předčili soupeře v doskakování (53:31).

Basketbalová NBA:
Dallas - Washington 105:95
Golden State - Detroit 113:95
LA Lakers - New Orleans 116:95
Miami - Milwaukee 118:95.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.