Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Brna prohrály v Evropské lize s Krakovem 61:67

13. listopadu 2013 20:21 - Brno

Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve druhém kole Evropské ligy ve skupině B s Wislou Krakov 61:67. Českým vicemistryním se nepodařilo navázat na předcházející dvě domácí vítězství ve vzájemných duelech. Ještě 44 sekund před koncem po trestných hodech Hanušové snížily Brňanky na rozdíl jediného bodu, ale stejně jako v prvním duelu v Šoproni nezvládly závěr.

Po vyrovnaném úvodu získal vedoucí tým polské ligy v poslední minutě úvodní čtvrtiny šestibodový náskok. Brňanky měly v obraně problémy s výškovou převahou soupeřek, v podkošových soubojích se prosazovala hlavně Američanka Lavenderová, která si dokázala chytrou hrou vypracovat střelecký prostor.

Při jejím bránění si domácí hráčky často připisovaly fauly. Lavenderová zaznamenala 34 bodů a přidala deset doskoků. V úvodu jí dobře sekundovala i 200 cm vysoká lotyšská pivotka Tamaneová.

Basketbalistky Krakova postupně získaly až desetibodový náskok, v poslední čtvrtině z něj však bojovně naladěné domácí basketbalistky začaly ukrajovat. Polský tým ztratil jistotu, častěji chyboval a přestala se mu dařit střelba.

Signál k obratu dala zejména Hanušová, které se dařila i střelba z větší vzdálenosti a zaznamenala tři tříbodové koše. Vedle ní se v koncovce prosazovala i Keyová, otočit stav se ale Brňankám nepodařilo.

Utkání skupiny B 2. kola Evropské ligy basketbalistek:
IMOS Brno - Wisla Krakov 61:67 (17:23, 35:39, 47:52)
Nejvíce bodů: Hanušová 19, Keyová 14, Jurčenková 10 - Lavenderová 34, Tamaneová 10, Szottová-Hejmejová 7. Rozhodčí: Licina (Srb.), Coelho (Portug.), Suslov (Est.). Trestné hody: 13/8 - 26/21. Fauly: 22:15. Trojky: 5:0.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.