Utah - Minnesota 104:121Hvězda Minnesoty Love má v NBA první triple double v kariéře

Basketbalista Minnesoty Kevin Love zaznamenal první triple double v šestileté kariéře v NBA. Dal 37 bodů, doskočil 12 míčů a k tomu přidal 10 asistencí. Timberwolves pod jeho vedením vyhráli třetí zápas za sebou, domácí Utah porazili 121:104, ačkoliv hráli znovu bez zraněných hráčů základní sestavy Nikoly Pekoviče a Kevina Martina.

Basketbalista Minnesoty Timberwolve' Kevin Love (vlevo) v souboji s Jeremym Evansem z Utahu.

Pětadvacetiletý Love v devátém utkání za sebou předvedl alespoň 25 bodů a 10 doskoků, naposledy takovou šňůru dokázal v roce 2001 Shaquille O'Neal (13). Ceněný statistický zápis stihl zkompletovat za 32 minut hry, pomohl si k němu i šesti trojkami a jen ve třetí dvanáctiminutovce dal sám 22 bodů. Téměř celou poslední čtvrtinu pak proseděl na lavičce.

"Byl neuvěřitelný, neskutečný. Udělat triple double za tři čtvrtiny, to je sakra dobré," vyjádřil se uznale o svém svěřenci trenér Rick Adelman. Love vede sezonní ligové statistiky v počtu double doublů (46), dát alespoň deset asistencí se mu podařilo poprvé v kariéře. "Říkal jsem si, že jednou to přijde, býval jsem blízko. Budu si to navždy pamatovat," řekl.

Vedoucí tým Východní konference Indiana zvítězila na palubovce nejslabšího celku ligy Milwaukee 110:100 díky dvojici třicetibodových střelců. Paul George dal 32 bodů, David West o dva méně.

Domácí vítězství slavily tři týmy bojující na Východě o páté místo. Washington porazil New Orleans 94:93 díky koši Neneho 0,3 sekundy před koncem zápasu. Charlotte Hornets porazili Memphis 92:89 a vyhráli už čtvrtý zápas za sebou, a to v pouhých pěti dnech. Atlantě se podařilo ukončit osmizápasovou sérii porážek. S newyorskými Knicks přitom Hawks prohrávali až o 17 bodů, nakonec ale zvítězili 107:98. Hostům nepomohlo 35 bodů Carmela Anthonyho.