Bryant už do konce sezóny do NBA nezasáhne

12. března 2014 19:00 - Los Angeles

Kobe Bryant se už do NBA v této sezóně nevrátí. Pětatřicetiletý americký basketbalista, bez něhož slavní Los Angeles Lakers aktuálně patří k nejhorším klubům tohoto ročníku, stihl po operaci achilovky odehrát jen šest zápasů, než si poranil koleno. Od té doby je na marodce a nějakou dobu na ní ještě zůstane.

 

Jae C. Hong, ČTK/AP

Pětinásobný šampión NBA se opětovně zranil 17. prosince v zápase s Memphisem. Lékaři objevili prasklinu v hlavici holenní kosti, s čímž měl původně pauzírovat jen šest týdnů. Léčba se však protáhla a Bryant mimo jiné přišel o svůj šestnáctý start v Utkání hvězd.

Na začátku sezóny přitom vynechal 19 zápasů po dubnové operaci přetržené achilovky. Ve středu byl s levým kolenem na dalším vyšetření u specialisty, který ho do hry nepustí. Lakers zbývá odehrát ještě 18 zápasů.

Na příští sezoóu má nejlépe placený hráč ligy Bryant ještě s Lakers smlouvu. "Tahle sezóna nestála za nic, byla plná zklamání a frustrace. I tak děkuji všem fanouškům i lidem z klubu za podporu," uvedl Bryant v prohlášení. Konec kariéry zatím neplánuje. "Těším se na přípravný kemp, snad budu v pořádku," dodal.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.