Toronto - Oklahoma City 118:119 po 2. prodl.Durant dal v NBA 51 bodů a stíhá Jordana, Toronto padlo po druhém prodloužení

Ani basketbalisté Toronta nedokázali v NBA zastavit Kevina Duranta. Nejlepší ligový střelec dal v pátečním utkání 51 bodů a hosté z Oklahomy zvítězili 119:118 po druhém prodloužení, třebaže ještě 47 sekund před koncem prohrávali o osm bodů.

Hvězda Oklahoma City Thunder Kevin Durant (35) se raduje z vítězství na palubovce Toronta.

„To byl nejbláznivější zápas, co jsem kdy hrál,“ prohlásil Durant, který prodloužil svou střeleckou sérii o 34. duel, v němž zaznamenal 25 nebo více bodů. K vyrovnání rekordu Michaela Jordana ze sezóny 1986/87 mu zbývá ještě šest utkání.

Toronto už v závěrečné minutě od stavu 118:110 neskórovalo, hosté se probili k vítězství dvěma Durantovými trojkami a jednou dalekonosnou střelou náhradníka Dereka Fishera. Od třetí čtvrtiny přitom lídři Severozápadní divize hráli bez Russella Westbrooka, který odstoupil kvůli zranění kolena.

Třiadvacátou prohru v řadě utrpěla Philadelphia. Sixers doma podlehli New Yorku 92:93 a blíží se rekordnímu zápisu Clevelandu, který si v ročníku 2010/11 připsal 26 porážek za sebou. Teď je navíc čekají tři těžké zápasy venku.

Denver prohrál v Dallasu 106:122, Jan Veselý v hostujícím týmu do utkání nezasáhl.

Výsledky NBA:
Dallas - Denver 122:106 (Veselý za hosty nenastoupil)
Sacramento - San Antonio 79:99
Toronto - Oklahoma City 118:119 po druhém prodl.
2.Portland69452465,2
3.Minnesota67343350,7