Basketbalisté Nymburka vstoupili do play off výhrou o 38 bodů

Basketbalisté Nymburka zahájili v play off cestu za jedenáctým mistrovským titulem za sebou jasným vítězstvím nad Ostravou, kterou v úvodním čtvrtfinále deklasovali 88:50. Úspěšně odstartoval vyřazovací boje také loňský finalista a druhý nejlepší tým základní části Prostějov, který zdolal Kolín 89:81.

Nymburk vyhrál všech 22 zápasů v základní části a Ostravě nedal šanci, v průběhu druhé čtvrtiny vedl již o 21 bodů a náskok postupně zvyšoval. Nejlepším střelcem zápasu byl v dresu vítězů s 23 body Pomikálek.

Utkání v Prostějově bylo vyrovnanější, ale domácí šli rovněž jistě za výhrou. "V druhém poločase jsme vedli o dvacet bodů, a i když skóre není zcela přesvědčivé, vývoj jsme kontrolovali. Nebyl to úplně ideální výkon. Možná jsme byli přemotivovaní. Nakonec jsme to ale zvládli a to se počítá," řekl kouč Orlů Zbyněk Choleva.

Kolín podle trenéra Predraga Benáčka nepodal špatný výkon. "Soupeře jsme přinutili celých čtyřicet minut bojovat. V průběhu utkání musel kvůli zdravotním problémům odstoupit Djukanovič a to bylo pro nás velké oslabení. Máme pouze jednoho klasického rozehrávače. Když nemůže hrát, je to pro nás problém," uvedl kolínský trenér.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápasy:
Prostějov - Kolín 89:81 (22:16, 48:36, 73:63)
Nejvíce bodů: Kohout 18, Slezák 13, Nečas 12, Bohačík 11, Pandula, Marko a Švrdlík po 10 - Machač 19, Ličartovský 18, Lewis 13, Zuzák 12. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Kapl. Fauly: 20:22. Trestné hody: 15/13 - 23/17. Trojky: 8:8.
Nymburk - Ostrava 88:50 (20:15, 43:24, 61:32)
Nejvíce bodů: Pomikálek 23, Simmons 15, Houška 10, Benda 9 - Willman 17, Alič 14, Zbránek 8. Rozhodčí: Lukeš, Hošek, Galajda. Fauly: 15:19. Trestné hody: 17/9 - 8/4. Trojky: 7:4.