Živě

Kolocová, Sluková - Goricanecová, Hüberliová 1:2 Kolocová se Slukovou si o medaile na ME nezahrají

6. června 2014 13:49 - Cagliari
(Aktualizováno: 6. června 2014 18:09)

Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou si o medaile na mistrovství Evropy beachvolejbalistek v italském Cagliari nezahrají. V pátečním čtvrtfinále podlehly Švýcarkám Tanje Goricanecové s Tanjou Hüberliovou ve třech setech 21:18, 16:21 a 10:15. Dělené páté místo je nicméně pro české šampiónky nedávného domácího turnaje Světového okruhu v Praze maximem na kontinentálním šampionátu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Páté místo je hezký výsledek," uvedly Kolocová se Slukovou. Jejich vítězná série skončila celkem po 21 zápasech, před ME vyhrály turnaj v Rakousku, první Český pohár na Ládví a premiérově turnaj Světového okruhu v Praze. "Dařilo se nám..., ale teď to tak nebylo. Mrzí nás, že to přišlo zrovna v boji o semifinále."

Kolocová se Slukovou v základní skupině sice Goricanecovou s Hüberliovou porazily 2:0 na sety, ale v boji o semifinále udělaly až příliš mnoho chyb. Začaly dobře, první set získaly pro sebe, ale pak častěji bodovaly Švýcarky a po jejich nástupu do rozhodující sady 3:0 už české jedničky náskok nestáhly. "Náš výkon byl neodvážný, trošku ustrašený," uvedly Kolocová a Sluková. "Naopak soupeřky neměly co ztratit, riskovaly a vycházelo jim to," dodal pátý pár z londýnské olympiády.

Čtvrtý den ME u moře na Sardinii přitom zahájily Kolocová se Slukovou vítězně. Zápas 2. kola play off s jinou švýcarskou dvojicí Joana Heidrichová, Nadine Zumkehrová zvládly po setech 22:20, 21:13. Boje o medaile však už budou o víkendu bez zlatých medailistek z ME do 23 let v roce 2010.

Druhá česká dvojice Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou se rozloučily se šampionátem v osmifinále porážkou s turnajovými jedničkami Laurou Ludwigovou a Kirou Walkenhorstovou z Německa 17:21, 24:22 a 6:15.

"Nedaly jsme Němkám nic zadarmo, tím jsme je asi trošku zarazily. Dostaly jsme se s nimi do tie breaku, který byl sice jednoznačný, ale bojovaly jsme, i když jsme v něm udělaly spoustu chyb," napsaly Češky na svém facebookovém profilu. "S devátým místem jsme moc spokojené a teď si jdeme užít krásné pláže."

Oba české mužské páry skončily už ve skupině ve čtvrtek po třech porážkách.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Cagliari (Itálie):
Ženy:
Play off - 2. kolo:
Kolocová, Sluková (5-ČR) - Heidrichová, Zumkehrová (9-Švýc.) 2:0 (20, 13)
Ludwigová, Walkenhorstová (1-Něm.) - Bonnerová, Hermannová (24-ČR) 2:1 (17, -22, 6).
Čtvrtfinále:
Goricanecová, Hüberliová (21-Švýc.) - Kolocová, Sluková 2:1 (-18, 16, 10).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.