Svitavy - Ústí nad Labem 74:80Basketbalisté Ústí vyhráli ve Svitavách, Pardubice jsou dál neporažené

Basketbalisté Ústí nad Labem zvítězili v desátém kole NBL na palubovce Svitav 80:74 a srovnali svou bilanci na pět výher a pět porážek. V sobotním souboji prvního s posledním týmem tabulky porazily Pardubice podle očekávání Brno 87:72 a nadále jsou jako jediný tým ligy bez porážky. V posledním dnešním utkání Děčín přehrál USK Praha 77:63.

Basketbalistům Ústí se ve Svitavách dařilo v prvním poločase lépe pronikat pod koš soupeře a udržovali si mírný náskok. Ten se povedlo v průběhu třetí čtvrtiny navýšit až na 13 bodů a hosté v klidu utkání kontrolovali. Tuři však ještě zabojovali a minutu a půl před koncem snížili na rozdíl tří bodů, ale hráči Ústí tažení Larochem si koncovku pohlídali. Severočeši uspěli po dvou porážkách.

Děčín rozhodl zápas s USK už ve druhé čtvrtině. Domácí uzavřeli za stavu 30:28 druhou čtvrtinu šňůrou 15:2 a dostali se do rozhodujícího vedení. V úvodu druhé půle náskok narostl až na 21 bodů a hosté se už na dostřel nepřiblížili. Válečníkům se dařilo proměňovat ztráty vysokoškoláků v jednoduché koše a USK už nedali šanci.

Pardubičtí basketbalisté potvrdili roli vedoucího týmu tabulky, když přehráli poslední Brno už ve druhé čtvrtině. Hosté měli obrovský problém na obranném doskoku - soupeři dovolili doskočit 18 nepřesných střel. Brňané v poslední čtvrtině ještě zabojovali a jedenácti body v řadě snížili na rozdíl sedmi bodů čtyři minuty před koncem. Za domácí ale okamžitě odpověděli Bohačík s Kohoutem a velký obrat se tak nekonal.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 10. kolo
Svitavy - Ústí nad Labem 74:80 (16:19, 32:38, 50:61)
Nejvíce bodů: Abercrombie 25, Votroubek 16, Šotnar 14 - Vette 25, Laroche 20, Čarnecký 14. Fauly: 21:19. Trestné hody: 11/6 - 19/10. Trojky: 8:4. Doskoky: 37:35.
Děčín - USK Praha 77:63 (21:19, 45:30, 68:49)
Nejvíce bodů: Houška 17, Stria 14, Bosák a Jelínek po 10 - Feštr 14, Nikolič 13, Grunt, Mareš, Krušič, Křivánek a Peterka po 6. Fauly: 22:20. Trestné hody: 19/14 - 20/13. Trojky: 5:4. Doskoky: 24:28.
Pardubice - Brno 87:72 (17:15, 44:33, 70:54)
Nejvíce bodů: Kohout 15, Sanders 13, Pandula, Půlpán a Škranc po 9 - Dygrýn a Šiška po 17, Krakovič 16. Fauly: 19:24. Trestné hody 24/12 - 18/11. Trojky: 7:5. Doskoky: 46:28.
1.Pardubice990781:688100
2.Děčín972714:63277,8
3.Nymburk431383:34075,0
4.Prostějov963806:74266,7
5.Ústí nad Labem1055793:80550,0
6.Svitavy1055757:77150,0
7.Opava945738:74244,4
8.Ostrava835597:59537,5