V extralize házenkářů prohráli oba lídři Zubří a Plzeň

V prvním kole extraligy házenkářů po reprezentační pauze přišly o vítězné série oba aktuálně nejlepší týmy tabulky Zubří a Plzeň. Vedoucí Zubří prohrálo 27:28 v Brně, druhá Plzeň podlehla 27:31 na palubovce Lovosic.

Český házenkářský reprezentant Martin Stržínek.

Zubří před pauzou zvítězilo v šesti zápasech v řadě, ale v Brně narazilo. Gumárny sice vyhrály první poločas a na začátku druhé části se dostaly do dvougólového vedení, domácí ale rychle otočili a vytvořili si až čtyřgólový náskok. Čtyři minuty před koncem ještě Zubří srovnalo na 25:25, nicméně domácí opět odskočili a výhru už nepustili.

"Sice jsme vyhráli, ale hrajeme stále nevyrovnaně. Místy děláme zbytečné chyby, ztrácíme kontrolu nad utkáním," poznamenal kouč Brna Andrej Titkov, jehož svěřenci zvítězili i ve čtvrtém domácím zápase.

Po sérii pěti výher neuspěla druhá Plzeň, která v předchozím kole před reprezentační přestávkou porazila vysoko Duklu. V Lovosicích si po vyrovnaném poločase domácí vybudovali náskok a vyhráli nad obhájcem titulu o čtyři góly. Jedenácti brankami se blýskl Motl.

"Na tento výsledek jsme čekali téměř dva měsíce. Plzeň přijela trochu oslabená, ale na to nemůžeme hledět. Nám také chyběl rozehrávač Milan Berka, který měl antibiotika, ale na klucích bylo od první minuty vidět, že jdou srdcem za vítězstvím. To je kolikrát lepší než kvalitní hráči," uvedl kouč Lovosic Vladimír Šuma.

Zubří a Plzeň zůstaly po 9. kole se shodným počtem 14 bodů v čele tabulky, ale na rozdíl dvou bodů se k nim přiblížily Brno a Dukla. Pražané i díky devíti gólům Kotrče a výkonům brankářů Petržaly a Rangla porazili 26:19 Jičín.

Extraliga házenkářů - 9. kolo:
Lovosice - Plzeň 31:27 (13:13)
Nejvíce branek: Motl 11/5, Kolomazník 5 - Tonar 7/3, Vinkelhöfer, Šindelář a J. Škvařil po 4. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 500.
Dukla Praha - Jičín 26:19 (14:7)
Nejvíce branek: Kotrč 9, Šůstek 5 - Hána 4, Klouček, Zeman a Kubík po 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/0 - 2/1. Vyloučení: 7:4. ČK: 34. Šimůnek (Dukla). Diváci: 200.
Přerov - Litovel 25:35 (9:19)
Nejvíce branek: Pernička 8, Hradil 5 - Nedoma 8, Juříček, Čuba a Barabáš po 5. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/3. Vyloučení: 6:8. Diváci: 183.
Frýdek-Místek - Hranice 33:17 (20:8)
Nejvíce branek: Kichner 6/2, Strack a Klaban po 5 - P. Magrla 4, Hastík 3, Mičkal 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 483.
KP Brno - Zubří 28:27 (14:15)
Nejvíce branek: Aspridis 8, Dostalík 7 - Bechný 8, Šíra a Kašpárek po 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Trestné hody: 6/6 - 7/6. Vyloučení: 4:4. Diváci: 480.