Atlanta - Houston 104:96Atlanta otočila zápas a jako první je v play off NBA

Atlanta

Basketbalisté Atlanty díky výborné poslední čtvrtině porazili Houston 104:96 a jako první si zajistili postup do play off NBA. Denveru prospěla změna trenéra a v prvním utkání bez Briana Shawa porazili Milwaukee 106:95. Na domácím hřišti se Nuggets radovali z výhry po šesti týdnech.

Jeff Teague (0) byl nejlepším střelcem Atlanty v utkání s Houstonem.

Houstonu na hřišti Atlanty chyběl suspendovaný James Harden, který si odpykával jednozápasový trest za kopnutí LeBrona Jamese do slabin. I bez svého lídra Rockets vedli až o 18 bodů a ještě do poslední čtvrtiny vstupovali s devítibodovým náskokem. Jenže Hawks ovládli závěrečnou část 32:15.

"Naši hráči si zaslouží uznání. Nevzdali se a pořád bojovali. Zápas jsme otočili hlavně díky skvělé obraně," řekl jeden z nejzkušenějších hráčů Atlanty Al Horford, jenž k výhře přispěl 18 body. Jeff Teague jich dal 25. Hosty vedl s 21 body Jason Terry. Rockets házeli pouze devět trestných hodů, proměnili čtyři.

Vedení Denveru došla trpělivost v pondělí a pod vedením dočasného kouče Melvina Hunta tým ožil. Dokázal zvítězit doma poprvé od 14. ledna, k čemuž výrazně pomohl Danilo Gallinari 26 body.

Cleveland zabral po dvou prohrách a porazil Boston 110:79. LeBron James dal 27 bodů a v historickém pořadí střelců NBA se posunul na 21. místo před Raye Allena. Třicetiletý kanonýr Clevelandu má nyní na kontě už 24.508 bodů.

Utah dokázal zvítězit na hřišti Memphisu 93:82. Shodně 21 body se na výhře podíleli Gordon Hayward a Derrick Favors. Rudy Gobert přidal 15 bodů a 24 doskoků. Jazzmani poprvé v sezoně vyhráli tři utkání v řadě. Grizzlies chyběl nemocný Zach Randolph a suspendovaný Tony Allen, který se provinil proti klubovému řádu