ČR - Rakousko 31:25České házenkářky porazily v Chebu i Rakousko a turnaj vyhrály

Cheb

České házenkářky si už po dvou zápasech zajistily prvenství na turnaji O štít města Chebu, který je pro ně přípravou na červnové play off o postup na světový šampionát proti Nizozemsku. Svěřenkyně Jana Bašného po čtvrtečním triumfu nad Běloruskem zvládly roly favoritek i v pátek proti Rakousku a zvítězily přesvědčivě 31:25. Turnaj zakončí v sobotu duelem s Tureckem.

Češky v úvodu prohrávaly 1:3, ale od té doby na palubovce dominovaly. Rychle otočily stav a navrátilkyně Luzumová, která kvůli zdravotním problémům startuje v Chebu za národní celek poprvé po devíti měsících, upravila po deseti minutách na 7:3.

Rakušanky několikrát v průběhu první půle snížily na rozdíl jedné trefy, ale závěr úvodního dějství znovu patřil domácímu týmu. Rozhodující nápor si český celek nechal na start druhého poločasu a postupně odskočil až do jedenáctigólového vedení. Rakušanky tak už nemohly pomýšlet na obrat a v závěru jen zkorigovaly.