Nymburk uzavřel účinkování v základní části NBL výhrou

Kolín

Basketbalisté Nymburka vybojovali v dohrávce 11. kola NBL v Kolíně vítězství 84:73 a své účinkování v základní části ligy uzavřeli s bilancí 21 výher a jedinou porážkou od Prostějova. Proti Kolínu, který už nemůže postoupit do play off, ale musel vedoucí tým tabulky od začátku dotahovat a výhru vybojoval až v poslední čtvrtině.

Basketbalisté Nymburka na ilustračním snímku

Nymburští se proti Kolínu chtěli rozehrát na pondělní bitvu s CSKA Moskva ve VTB Lize, ale moc se jim to v úvodu nedařilo. Za domácí se prosazoval hlavně Američan Darryl Bryant a úvodní čtvrtinu vyhráli o osm bodů. Manko postupně narostlo až do dvouciferných čísel a mírné zlepšení přinesl až time out trenéra Kestutise Kemzury. I tak ale Kolín měl do poločasu devítibodový náskok.

Obhájci titulu vstoupili nevýrazně i do druhého poločasu a po čtyřech minutách zvyšoval Bryant z trestných hodů už na 52:38. Pak ale přeci jen Nymburští přidali v obraně, dovolili soupeři do konce čtvrtiny už jen čtyři body a sami snížili na 50:56.

Vedení Kolína hnaného domácími fanoušky vydrželo až do 36. minuty. Poté otočil Burns na 73:72 pro Nymburk a domácím jakoby došly síly. Nymburští svého soupeře zasypali v poslední čtvrtině 34 body a měli i velkou převahu na doskoku.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 11. kolo:
Kolín - Nymburk 73:84 (25:17, 43:34, 56:50)
Nejvíce bodů: Machač 22, Bryant 18, Horák 10 - Simmons a Burns po 14, Stutz 13, Houška 12, Washington a Hruban po 10. Fauly: 18:19. Trestné hody: 15/14 - 14/11. Trojky: 9:9. Doskoky: 24:38
1.Nymburk222111918:154195,5
2.Děčín4131103300:299275,6
3.Prostějov4130113548:320273,2
4.Pardubice4128133504:327468,3
5.Opava4122193260:312053,7
6.Ústí nad Labem4119223269:336246,3
7.Ostrava4117243144:317941,5
8.Jindřichův Hradec4117243451:360641,5