Rubriky:

Míčové sporty

Dva dominikánští nadhazovači dostali v MLB tresty za doping

4. dubna 2015 11:20 - Minnesota

V americké baseballové MLB padly během dvou dní dva tresty za pozitivní dopingové nálezy. Ve čtvrtek byl na 80 zápasů distancován Arodys Vizcaíno, den nato dostal stejný trest i jeho krajan z Dominikánské republiky Ervin Santana.

 

Reinhold Matay, Reuters

Oba baseballisté měli pozitivní test na anabolický steroid stanozolol, podobně jako další nadhazovač Američan David Rollins, který byl distancován v závěru března. "Propaguji tvrdou práci a nevěřím ve zkratky. Nikdy bych si nevzal vědomě žádnou zakázanou látku na zvýšení výkonnosti," uvedl v prohlášení hráč Minnesoty Santana, účastník Utkání hvězd z roku 2008.

V nové sezoně MLB, která startuje v neděli, se naopak vrátí do hry další potrestaný hráč Alex Rodriguez. Vítěz Světové série s Yankees v roce 2009 byl předloni v září suspendován za užívání dopingu na rekordních 211 zápasů, arbitráž mu trest snížila později na 162 duelů. Přesně tolik jich každý tým za rok odehraje v základní části ligy.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.