Krasnodar - Nymburk 99:95Nymburk prohrál ve VTB lize sedmý z osmi zápasů

Krasnodar

Basketbalisté Nymburku prohráli ve VTB lize na palubovce třetího týmu tabulky Krasnodaru 95:99. V mezinárodní soutěži to byl sedmý neúspěch českého mistra z posledních osmi zápasů, ruský soupeř naopak prodloužil vítěznou sérii o páté utkání.

Basketbalista Nymburka Radoslav Rančík (uprostřed).

Hosté nezačali špatně a v úvodu druhé čtvrtiny vedli o devět bodů 33:24 a ještě v 27. minutě o šest 63:57. Následovala ale desetibodová šňůra domácích, po níž už se Nymburk do vedení nevrátil a vinu na tom měly i tři neproměněné trestné hody v samotném závěru utkání.

Ve dvou případech chybil při šestkách Chester Simmons, který byl jinak s 30 body nejlepším střelcem zápasu. Dvaceti body přispěl Darius Washington. V domácím dresu dal Malcolm Delaney 27 bodů a dalších pět jeho spoluhráčů skórovalo dvouciferně.

V tabulce čtrnáctý Nymburk ještě ve VTB lize sehraje zápasy s aktuálně druhým Chimki Moskva a pátým Nižným Novgorodem, oba doma v hale Královka.

Utkání basketbalové VTB ligy:
Kubaň Krasnodar - ČEZ Basketball Nymburk 99:95 (22:27, 43:45, 69:68)
Nejvíce bodů: Delaney 27, Simon 18, Voronov 14, Kurbanov 12, Brown a Hendrix po 11 - Simmons 20, Washington 20, Burns a Stutz po 10. Fauly: 18:30. Trestné hody: 40/28 - 23/17. Trojky: 9:10. Doskoky: 32:30.