Hradecké basketbalistky jsou poprvé ve finále ligy

Nymburk

Basketbalistky Hradce Králové si poprvé v historii zahrají ligové finále. Bronzové medailistky z předchozích dvou sezón porazily v semifinálové sérii Nymburk 3:1 na zápasy, postup zpečetily čtvrtečním vítězstvím 84:69 na soupeřově palubovce.

Ve finále se Lvice utkají téměř jistě s obhájkyněmi titulu USK Praha, které vedou nad Trutnovem 2:0 na zápasy a v pátek mohou na domácí palubovce sérii ukončit.

Královéhradecké basketbalistky po nečekané domácí prohře ve třetím utkání prožily v Nymburce slabší chvilku jen ve třetí čtvrtině. Domácí tým pod vedením bahamské pivotky Waltiey Rolleové, autorky 24 bodů a 16 doskoků, se v ní osmi body za sebou dostal do vedení 47:42. Pak ale za čtyři a půl minuty inkasovaly Lvice jen jeden koš a samy daly 19 bodů.

Hostující tým se dostal do dvouciferného vedení a výsledek si už pohlídal. Jeho nejlepší střelkyní byla Kateřina Zavázalová s 22 body. Hvězdou vítězného celku byla běloruská rozehrávačka Taťána Lichtarovičová, jež zaznamenala triple double za 16 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků.

Semifinále play off basketbalové ligy žen - 4. zápas:
Nymburk - Hradec Králové 69:84 (16:21, 31:36, 53:66)
Nejvíce bodů: Rolleová 24, Taylorová 18, Skokanová a Mišurová po 6 - Zavázalová 22, Lichtarovičová 16, Rosenbaumová 14, Křížová 12. Konečný stav série: 1:3.