Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Reprezentační libero Kryštof posílil České Budějovice

7. května 2015 18:20 - České Budějovice

První posilou volejbalistů Českých Budějovic je reprezentant Martin Kryštof. Dvaatřicetileté zkušené libero opouští po sedmi letech německou ligu a s úřadujícím vicemistrem podepsal smlouvu na čtyři roky.

 

Radek Petrášek, ČTK

Kryštof nabídku Jihostroje přijal i proto, aby se s manželkou a synem přiblížil zbytku rodiny. Novému klubu chce pomoci získat titul, což se mu v Německu s Berlínem povedlo třikrát. Před pár dny se s berlínským týmem rozloučil ligovým stříbrem, v březnu s ním slavil bronz v Lize mistrů.

"Je to pro mě obrovská výzva, protože jsem v Německu ligový titul vyhrál, ale u nás doma mi chybí," uvedl v tiskové zprávě volejbalista, který v Česku dříve hrál za Příbram a Liberec.

V kádru loňského mistra na postu libera vystřídal Slováka Roberta Hupku. Z Jihostroje odešli také univerzál Michal Kriško a nahrávač Petr Zapletal.

ČTK

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.