Welsch dal pět bodů při porážce Milwaukee v Miami

Pět bodů nastřílel český basketbalista Jiří Welsch v úterním utkání NBA, v němž s týmem Milwaukee podlehl na palubovce Miami 98:109. Domácí mužstvo dovedl k výhře 35 body Dwayne Wade. Milwaukee přitom začalo zápas lépe a po Welschově střele v polovině druhé čtvrtiny vedlo 41:34. Pak ale domácí bodovou šňůrou vyrovnali a po přestávce se navíc rozstřílel Wade, jenž dal v poslední části hry 14 bodů.

Basketbalisté Houstonu se v duelu s Utahem nedokázali vyrovnat se ztrátou Tracyho McGradyho a prohráli 74:82. Šestadvacetiletý rozehrávač odehrál v první půli 19 minut, než dostal zprávu, že jeho snoubenka začala rodit a vyrazil za ní do nemocnice. I tak stihl dát 21 bodů a stát se nejlepším střelcem zápasu.

Houston bez své hvězdy náskok neudržel a prohrál. "Rodina je na prvním místě. Rád bych Tracymu pogratuloval. Pro něj je to skvělé, pro Houston už to ale tak dobré nebylo," řekl ruský hráč Utahu Andrej Kirilenko.

Nejlepší tým zámořské ligy Detroit si vylepšil bilanci vítězstvím nad Torontem 113:106. K osmé výhře za sebou přispěl 24 body Richard Hamilton, Chauncey Billups přidal k 21 bodům i 13 asistencí a sedm úspěšných doskoků.

James Cleveland nespasil

Obhájci titulu ze San Antonia porazili Indianu 99:86. Hlavními tahouny vítězů byli opět Tony Parker a Tim Duncan. Francouzský rozehrávač dal 27 bodů a přidal šest asistencí, Duncan nastřílel o bod méně a doskočil devět míčů.

Už sedmé vítězství za sebou si připsalo New Jersey, které sice v poslední čtvrtině promarnilo osmnáctibodový náskok, nakonec ale Cleveland zdolalo 96:91. Cavaliers od první prohry po sedmi zápasech nezachránil ani další vynikající výkon LeBrona Jamese, který měl s 31 body, deseti doskoky a osmi asistencemi blízko k ceněnému triple-double. Dvojciferná čísla ve třech statistikách měl na dosah i domácí Jason Kidd, který skončil s bilancí 14 bodů a devíti asistencí a doskoků.

Skvělý individuální výkon předvedl také Allen Iverson, který k výhře Philadelphie v Denveru přispěl 36 body. O vítězství 108:106 rozhodl úspěšným pokusem čtyři sekundy před koncem. Ubral tak lesk výkonu domácího Carmela Anthonyho, který si s 45 body vylepšil osobní maximum.

Atlanta - Charlotte 90:93
Nejvíce bodů: Harrington 19 - Knight 22
New Jersey - Cleveland 96:91
Nejvíce bodů: Jefferson 28 - James 31
Miami - Milwaukee 109:98
Nejvíce bodů: Wade 35 - Williams 24
Detroit - Toronto 113:106
Nejvíce bodů: Hamilton 24 - Bosh 37