Čeští házenkáři i v odvetě kvalifikace MS deklasovali Kypr

ZUBŘÍ

Snadným soupeřem byl pro české házenkáře v předkvalifikaci MS 2007 Kypr, s nímž obě utkání hráli na domácí půdě v Zubří. Outsidera skupiny dvakrát doslova deklasovali a k postupu jim stačí jednou uspět proti Makedoncům. Buď už pozítří ve Skopje nebo pak v sobotní odvetě na plzeňské palubovce.

Národní tým i bez odpočívajících spojek Házla a Kubeše udával tón také v odvetě, když si hned v úvodu vypracoval třígólový náskok. Kypr se sice dlouhým držením míče, které bulharští sudí překvapivě tolerovali, snažil vzdorovat a ještě v 19. minutě držel přijatelné skóre 12:10, ale šňůra šesti českých branek už do poločasu promítla rozdíl v kvalitě obou celků i do výsledku.

"Ze začátku kluci trochu hledali motivaci a nemohli se proti snaživému soupeři dostat do tempa, ale postupně nebylo co řešit a Kypr neměl šanci. Chtěl jsem, abychom hráli v pohodě a lehce, to se nakonec povedlo." hodnotil trenér Pauza.

Po přestávce už reprezentanti na hřišti jasně dominovali, dobrou obrannou činností ničili sebevědomí soupeře a snadno vyráželi do brejků, které většinou proměňovali karvinští hráči, ať už Heinz či střídající křídlo Sobol.

Kanonáda se znovu zastavila na 42 brankách, konečný rozdíl skóre byl pak ještě o gól výraznější než v sobotním střetnutí. "Nebylo snadné chytit rytmus hry, protože soupeř hrál dost atypicky a snažil se uspět důrazem ve hře jeden a jednoho, ale předčili jsme ho znovu kombinačně. Měli jsme v hlavě i jisté podcenění, ale ještě během první půle jsme se ho zbavili a začali hrát soustředěně," tvrdil nejlepší střelec Filip Jícha, jenž na pozici ostré spojky uplatnil svou výšku.

Česká republika - Kypr 42:21 (19:11)
Sestava a branky ČR: Galia, P. Štochl - Nocar 4, Brůna 2, Hrubý 1, Vítek 3, Jícha 7, Filip 7/3, Prachař 3, Heinz 6, Hynek 1, Řezníček 2, Sobol 6, Szymanski.
Nejvíce branek Kypru: Mavromatis 7/5, Michalides 4. Rozhodčí: Bašev, Dobrev (oba Bulh.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/5. Vyloučení: 7:2. Diváci: 1100.