Míčové sporty

Basketbalisté New Yorku prohráli poprvé v novém roce

16. ledna 2006 12:00 - NEW YORK

Basketbalisté New Yorku poprvé od začátku roku v NBA prohráli. Jejich šestizápasovou vítěznou sérii v neděli ukončilo Toronto, které je na domácí palubovce porazilo 129:103. V dresu Raptors se o vítězství nejvíce zasloužil Jalen Rose, jenž jako náhradník nastřílel 31 bodů. Dalších osmadvacet pak přidal jeho spoluhráč Morris Peterson a 23 Chris Bosh.

Toronto, jež si po tragickém úvodu sezóny připsalo třináctou výhru, vyšperkovalo zlepšenou formu klubovým rekordem v počtu dosažených bodů. Poprvé ve své historii také dali Raptors v každé čtvrtině alespoň třicet bodů. "Taková kanonáda je pro nás hodně nezvyklá. S naší bilancí se takové výsledky jen tak nevidí," řekl Rose. Jeho tým slavil v posledních devíti zápasech sedm vítězství.

Favorit neuspěl ani v Portlandu, kde Cleveland s LeBronem Jamesem prohrál 87:89. Byl to už čtvrtý nezdar Cavaliers za sebou, naopak Portland teprve podruhé v sezoně zaznamenal vítězný hattrick. James dal 29 bodů, jen sedm ale ve druhém poločase.

V posledním nedělním utkání Sacramento porazilo 104:100 Orlando. V duelu oslabených soupeřů hrál prim Mike Bibby, který nastřílel 42 bodů a dvěma trestnými hody necelou sekundu před koncem zápasu pečetil triumf Kings.

Domácí hráli bez tria opor základní sestavy - Predraga Stojakoviče, který nově laboruje se zády, a dlouhodobě zraněných Shareefa Abdura-Rahima a Bonziho Wellse. Ve druhém poločase domácí dokonce vůbec nestřídali. Orlando vyhrálo naposledy v Sacramentu v prosinci 1993, kdy ještě jeho barvy hájil Shaquille O'Neal.

Výsledky nedělních zápasů
Toronto - New York 129:103, Portland - Cleveland 89:87, Sacramento - Orlando 104:100.