Miami ukončilo v NBA vítěznou sérii Clevelandu

NEW YORK

Basketbalisté Miami ukončili ve čtvrtečním utkání NBA rozhodným způsobem sedmizápasovou vítěznou sérii Clevelandu. Cavaliers na Floridě prohráli hladce 73:101. V druhém duelu porazili obhájci titulu ze San Antonia 89:86 Golden State na jeho palubovce.

Miami dotáhlo k výhře především hvězdné duo Shaquille O'Neal, Dwyane Wade. Oba hráči nominovaní do základní sestavy Východní konference pro Utkání hvězd zaznamenali přes dvacet bodů. To jejich kolega pro blížící se All Star Game LeBron James byl v dresu Clevelandu na všechno sám. S devětadvaceti body byl sice nejlepším kanonýrem utkání, ale už nikdo z jeho spoluhráčů se ve střelbě nedostal ke dvoucifernému číslu.

"Tohle byl bez debaty jeden z našich nejlepších zápasů v sezoně. Zvlášť když si uvědomíte, proti jakému týmu jsme hráli," připomněl Wade vítěznou sérii Cavaliers, kteří ve čtvrtek utrpěli nejtěžší porážku v ročníku.

Hráči San Antonia dokázali zvítězit pošesté za sebou venku a odměnou od spokojeného kouče Gregga Popoviche jim bude volný víkend. Hvězdou posledních okamžiků duelu v Oaklandu byl Tim Duncan, jehož téměř po celý druhý poločas k ničemu nepustil jeho strážce Troy Murphy. Nejužitečnější hráč loňského finále se však dokázal prosadit v nejdůležitějších chvílích a nastřílel pět posledních bodů Spurs.

"V posledních dvou minutách hrál skvěle," chválil svého spoluhráče Duncana, jehož po většinu sezóny trápí bolavá noha, Francouz Tony Parker. "Timy dá v příštím utkání padesát bodů, uvidíte. Až si odpočine, nikdo ho nezastaví," dodal autor středečních 23 bodů.