Míčové sporty

Welsch s Milwaukee podlehl v NBA svému bývalému týmu

7. února 2006 10:07 - NEW YORK

Basketbalista Jiří Welsch v pondělním utkání NBA s týmem Milwaukee podlehl Clevelandu 86:89. Na palubovce klubu, za který hrál do loňského léta, strávil jediný český zástupce v zámořské soutěži pouze pět minut a střelecky se neprosadil. V souboji sousedů v tabulce Centrální divize i celé Východní konference měl Cleveland už potřetí ze čtyř zápasů v sezóně navrch.

Cleveland dovedl k výhře LeBron James, jenž dal 22 bodů včetně vítězného koše a zaznamenal dvanáct asistencí. Navíc doskočil devět míčů pod košem, a těsně mu tak unikl ceněný triple double. "Vyhráli jsme, tak je mi to celkem jedno. Tohle byl důležitý zápas. Vyhráli jsme proti Bucks vzájemnou minisérii a vypracovali si solidní pozici v tabulce," dodal James, jehož tým má na kontě už o čtyři výhry víc než Milwaukee.

Zatímco James útočil na svůj osmý triple double v kariéře, rozehrávače New Jersey Jasona Kidda dělil rovněž jediný doskok od toho, aby přidal jednasedmdesátý. K výhře Nets 99:91 nad New Orleans pomohl i 14 body a 11 asistencemi a jeho tým už 11 zápasů nepoznal v domácí hale v East Rutherfordu porážku.

Černou čtvrthodinu si v pondělí prožili hráči Philadelphie v zápase proti Houstonu, se kterým se jim tradičně nedaří. Prohráli s ním už sedmý zápas za sebou a dvaadvacátý z posledních šestadvaceti. Ve druhém poločase domácí marně ostřelovali ze hry koš soupeře 15 minut a 36 sekund a nebýt trestných hodů, mohla být prohra větší než jen 81:87. Čekání na úspěšnou střelu ukončil až minutu před koncem Allen Iverson, který ve druhém zápase po zranění nastřílel 32 bodů, dvacet z nich dal ze šestek.

2. Utah 49 24 25 49,0
3. Minnesota 47 22 25 46,8