Houston - Golden State 94:121Stav série 1:3Warriors vyhráli v Houstonu, ale zranil se jim Curry

New York

Basketbalisté Golden State zvítězili v Houstonu 121:94 a v prvním kole play off NBA vedou 3:1 na zápasy, nedělní utkání ale se zraněným kolenem nedohrál Stephen Curry. Do druhého kola již postoupily San Antonio a Cleveland, které ovládly své série 4:0.

Basketbalista Golden State Stephen Curry.

Nejlepší střelec základní části Curry vynechal třetí utkání s Houstonem kvůli zraněnému kotníku. Do čtvrtého zápasu hvězda Golden State opět nastoupila, jenže v poslední minutě druhé čtvrtiny Curry ošklivě uklouzl, poranil si koleno a utkání nedohrál. Závažnost zranění ukáže dnešní vyšetření magnetickou rezonancí.

Warriors po odstoupení svého lídra rozhodli o osudu utkání. Po vyrovnaném prvním poločase hosté ovládli třetí čtvrtinu 41:20.

"Hrůza, hrůza, hrůza, prohrát takovýmhle způsobem. Rozhodla jedna příšerná čtvrtina," řekl tahoun Houstonu James Harden, jenž si připsal 18 bodů, 10 asistencí, sedm doskoků a sedm získaných míčů.

Golden State vedl s 23 body Klay Thompson, který dal sedm trojek. Celkem Warriors nastříleli 21 trojek, což je nový rekord vyřazovacích bojů.

Basketbalisté San Antonia ukončili sérii s Memphisem vítězstvím 116:95. Spurs rozhodli také ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli 37:21.

Bez porážky zvládli úvodní sérii i loňští finalisté z Clevelandu, kteří na hřišti Detroitu vydřeli výhru 100:98. Cavaliers vedl s 31 body Kyrie Irving, LeBron James nastřílel 22 bodů.

Velké drama se odehrálo v Bostonu, kde Celtics zdolali Atlantu 104:95 po prodloužení a vyrovnali sérii na 2:2. Hawks přitom ve třetí čtvrtině vedli až o 16 bodů. Domácí manko smazali a prodloužení ovládli. Nejlepším střelcem Bostonu byl Isaiah Thomas s 28 body. Atlantu vedl Paul Millsap se 45 body a 13 doskoky.