New Jersey ukončilo domácí sérii basketbalistů Milwaukee

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee po pauze vyhrazené Utkání hvězd NBA ztratili domácí neporazitelnost, která trvala šest zápasů. V úterý nestačili na New Jersey, v jehož dresu se blýskl Vince Carter 45 body a zařídil týmu Nets vítězství 89:85. Český reprezentant Jiří Welsch ve službách Milwaukee do utkání nezasáhl.

Carter dal přitom v prvním poločase jen sedm bodů, v druhém byl ale k neudržení - smečoval, pronikal pod koš, trefoval se za tři body i z trestných hodů. Sám dal posledních 14 bodů svého týmu v zápase. "Když s vámi hraje takový střelec, je nejlepší mu prostě přihrávat," řekl rozehrávač Jason Kidd, který zaznamenal 13 asistencí a s 12 body a 12 doskoky si připsal čtvrtý triple double v sezoně. V kariéře už jich má 71.

Vítězně vstoupily do pokračování NBA všechny tři nejúspěšnější týmy ligy. Vedoucí Detroit porazil Atlantu 97:87, Dallas udolal 93:91 Los Angeles Clippers a nejpřesvědčivější výhru slavilo San Antonio, které přehrálo Seattle 103:78.

"Trochu nám to trvalo, ale pak jsme se rozjeli. Není to snadné, když týden nehrajete," řekl rozehrávač Detroitu Chauncey Billups, autor 19 bodů a 15 asistencí. Základní sestava Pistons příliš nepustila do hry náhradníky, ti přispěli jen deseti body.

Dallas vyhrál doma podvanácté v řadě

Dallas zvítězil před domácím publikem už podvanácté za sebou. Jeho soupeř skvěle bránil jediného domácího účastníka Utkání hvězd Dirka Nowitzkého. "Měli jsme proti němu dobrou taktiku a odvedli dobrou práci," řekl pivot Elton Brand, jehož tým umožnil Nowitzkému nastřílet jen 17 bodů.

Přesto německá superstar sehrála při těsné výhře klíčovou roli. Během jedné minuty v závěrečné čtvrtině dal Nowitzki šest bodů za sebou a Mavericks rázem vedli 92:84. Pak se vrátil k mizerné úspěšnosti, ale sedm sekund před koncem zblokoval střelu Sama Cassella, která mohla vrátit hosty do hry. "Ale nemyslím, že by se míče dotkl, já jen hrozně špatně vystřelil," řekl Cassell.

San Antonio mělo hlavní oporu v Tonym Parkerovi, který dal 30 bodů. Bruce Bowen jej podpořil pěti trojkami, Michael Finley čtyřmi.

Výsledky úterních zápasů
Washington - Minnesota 90:78, Indiana - New Orleans/Oklahoma City 97:75, Cleveland - Orlando 105:92, Detroit - Atlanta 97:87, Milwaukee - New Jersey 85:89, Memphis - Toronto 94:88, Dallas - Los Angeles Clippers 93:91, San Antonio - Seattle 103:78, Utah - Boston 83:103, Denver - Charlotte 100:84, Sacramento - Golden State 102:77, Los Angeles Lakers - Portland 99:82.
2. Utah53252847,2
3. Minnesota53233043,4