Cleveland - Golden State 97:108Stav série 1:3Basketbalisty Golden State dělí jedna výhra od obhajoby titulu

Cleveland

Basketbalisty Golden State dělí už jen jediné vítězství od obhajoby titulu v NBA. Warriors vyhráli páteční čtvrté utkání finálové série v hale Clevelandu 108:97 a v sérii vedou 3:1. Takový stav se ještě žádnému týmu v historii nepodařilo ve finále zvrátit. O mistrovi může být rozhodnuto už v pondělí v domácím prostředí Golden State v Oaklandu.

Dva dny po třicetibodovém vítězství utrpěli Cavaliers první domácí porážku v letošním play off. Čelili smršti tříbodových střel, z nichž Warriors rekordních 17 proměnili. Domácí tentokrát nezastavili nejužitečnějšího hráče ligy Stephena Curryho, který v prvních třech zápasech dal dohromady jen 48 bodů, nyní byl ale s 38 body a sedmi trojkami strůjcem prvního mečbolu. Curryho podpořil 25 body Klay Thompson.

Domácímu týmu nestačili k vyrovnání série kvalitní výkony hlavního úderného dua. Kyrie Irving dal 34 bodů a LeBron James s 25 body, 13 doskoky a devíti asistencemi těsně nedosáhl na triple double. Zápas se zlomil až v poslední čtvrtině, v níž Cleveland od vedení 83:81 nedokázal přes šest minut skórovat z pole a hosté získali rozhodující náskok.

Finále play off NBA - 4. zápas
Cleveland - Golden State 97:108 (28:29, 55:50, 77:79)
Nejvíce bodů: Irving 35, James 25, Love 11, Smith a T. Thompson po 10 - Curry 38, K. Thompson 25, Barnes 14, Iguodala 10. Trestné hody: 26/15 - 31/25. Trojky: 6:17. Doskoky: 40:43. Diváci: 20.562. Stav série: 1:3.