Rubriky:

Míčové sporty

Brňanky věří, že si zajistí postup do Final four

24. února 2006 13:57 - BRNO

S vírou, že se jim podaří zopakovat úterní vítězství ze soupeřovy haly a definitivně rozhodnou o postupu do Final four, nastoupí v pátek basketbalistky Gambrinusu SIKA Brno ke čtvrtfinálové odvetě Euroligy proti francouzskému Bourges. Střetnutí začne v hale Rosnička v 19.30 h.

"Nesmíme nic podcenit. Hráčky Bourges už mnohokrát v minulosti dokázaly, že umějí zahrát kvalitně i venku. Čeká nás tudíž opět hrozně těžké utkání. Jsem ale přesvědčen, že zápas zvládneme a zajistíme si definitivně postup mezi čtveřici nejlepších týmů. Ke třetímu střetnutí do Francie už ve středu cestovat rozhodně nechceme," uvedl rezolutně kouč českých mistryň Jan Bobrovský.

Podle něj bude hodně záležet i na sudích. "Francouzský tým si počíná v obraně až přehnaně tvrdě. Snad budou rozhodčí důsledně trestat soupeřovy fauly," doufal trenér. "V útoku se Bourges spoléhá především na střelkyně Palauovou a Jekabsoneovou. Ty musíme eliminovat," plánoval.

Bobrovský může počítat se všemi hráčkami včetně uzdravené pivotky Večeřové. "Pro klíčové okamžiky střetnutí však ještě využitelná není," upozornil kouč Gambrinusu, který se neobává, že by přípravu jeho hráček na důležité utkání mohl narušit dnešní odpolední přenos hokejového semifinále mezi Českem a Švédskem na olympiádě v Turíně.

"Holky jsou také fanynky a po čtvrtfinálovém postupu si malinko dobíraly slovenské spoluhráčky Žirkovou a Kováčovou. Zároveň jsou ale profesionálky a k televizi určitě při rozcvičení odbíhat nebudou," tvrdil s úsměvem.

čfo, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.