Basketbalisté Clippers po sérii nezdarů uspěli v derby

Losangeleské derby v basketbalové NBA vyhrál tým Clippers, který zdolal slavnější Lakers 102:83 a ukončil svou sérii pěti porážek. Nejlepším střelcem pátečního zápasu byl sice kanonýr Kobe Bryant s 39 body, ale ve třetí čtvrtině, v níž se rozhodlo o osudu utkání, zaznamenal pouze jeden bod.

Clippers si upevnili druhé místo v Pacifické divizi právě před svými městskými rivaly a míří po devíti letech do play off. Naopak několikanásobní šampioni NBA se dál trápí. "Tenhle zápas nám ohromně zvedne sebevědomí," uvedl Elton Brand, který přispěl k výhře 32 body. Clippers porazili Lakers podruhé ve třetím vzájemném duelu v této sezoně.

Milwaukee nastoupilo proti Philadelphii opět bez Jiřího Welsche a prohrálo 111:116. Allen Iverson pomohl k vítězství 30 body a v historické tabulce střelců předstihl na 47. místě legendárního Juliuse Ervinga. Tradičního tahouna Philadelphie však v utkání překonal náhradník Kyle Korver, jenž si 31 body vytvořil osobní maximum. "Přišlo to nějak samo," uvedl. Milwaukee prohrálo počtvrté za sebou a poprvé v sezoně nemá v celkové bilanci ani poloviční úspěšnost.

Až prodloužení rozhodlo o vítězství Atlanty nad Indianou 117:112, na kterém měl hlavní podíl Joe Johnson. Jeho trojka se sirénou rozhodla o pokračování zápasu, v němž hrál rovněž klíčovou roli a nakonec si 40 body vyrovnal osobní rekord. Navíc přidal 13 asistencí. "Nedal se zastavit," chválil svého svěřence kouč Mike Woodson.

Ještě vyrovnanější zápas se odehrál v Minnesotě, kde Denver zvítězil rovněž v prodloužení. O výhře hostů 102:101 rozhodl trojkou v závěru Carmelo Anthony, jenž dominoval zápasu s 30 body.

Nová posila New Yorku Steve Francis si debut v Madison Square Garden příliš neužila, neboť Knicks prohráli s New Jersey 90:94. Rozehrávač, jenž přišel z Orlanda, přiznal, že byl nervózní. "Neměl jsem možnost s týmem trénovat. Cítil jsem se jako hozený do vody," uvedl po zápase, v němž dal 16 bodů.

Orlandu se povedlo po osmi porážkách konečně vyhrát, když doma zdolalo oslabený Seattle 102:89. Za hosty nastoupilo v zápase jen sedm hráčů, protože nové posily po nedávných výměnách ještě nedorazily a Nick Collison zůstal doma s manželkou u porodu. Aby Seattle vyhověl pravidlu o minimálním počtu osmi hráčů na lavičce, musel se obléknout do dresu i nemocný Ray Allen. Po začátku utkání se však vrátil do šatny. "Dneska jsme toho víc předvést nemohli," řekl trenér Seattlu Bob Hill.

Indiana - Atlanta 112:117 po prodl.
Orlando - Seattle 102:89
Cleveland - Washington 94:102
Minnesota - Denver 101:102 po prodl.
New York - New Jersey 90:94
Memphis - San Antonio 80:83
Chicago - Detroit 87:95
Houston - Golden State 91:88