Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova povede místo Čady trenér Goga

20. června 2016 14:35 - Prostějov

Volejbalistky mistrovského Prostějova povede nový trenér, padesátiletý Peter Goga, jenž v klubu působí jako sportovní ředitel. Dosavadní kouč Miroslav Čada, který přivedl tým k osmi českým titulům, bude konzultantem s poradním hlasem. Ke změně došlo po vzájemné dohodě.

 

Luděk Peřina, ČTK

"Trenér Čada přišel sám s tím, že tým vede už poměrně dlouho a zda neuzrál čas ke změně a také k novému impulzu," uvedl na klubovém webu předseda správní rady klubu Petr Chytil.

Čada vnitřně cítil potřebu oddechu. "Nechtěl jsem už být v takovém velkém zatížení. Dlouhé roky jsem vedl špičková družstva, tomu odpovídal i tlak a očekávání na mou osobu i na výsledky. Čtrnáct let jsem působil rovněž u reprezentačních týmů, jak u českého, tak i u slovenského. Také tento sportovní režim představuje velkou zátěž nejen psychickou, ale i časovou," řekl Čada ČTK.

Bývalý dlouholetý reprezentant a bratislavský rodák Goga působí v prostějovském klubu od jeho vzniku před devíti lety. Do trenérské funkce se přesunul z pozice sportovního ředitele, je zároveň manažerem reprezentace. "Volejbalu rozumí. Je o generaci mladší a schopný vznést do vedoucí funkce novou energii. Současně je zárukou kontinuity společné práce, v níž hodláme pokračovat," řekl Chytil. Asistentem trenéra zůstává Lubomír Petráš.

Dosavadní kapitánka Solange Soaresová bude po ukončení kariéry kondiční trenérkou družstva. Z jedenáctičlenného hráčského kádru z minulé sezony stoprocentně zůstanou čtyři hráčky - libero Julie Kovářová, smečařka Barbora Gambová, blokařka Nina Herelová a nahrávačka Veronika Tinklová.

"Složení týmu má nyní na starost nový kouč. Vede intenzivní jednání o příchodu řady nových posil. V některých případech je dohoda už velice blízko a jména budeme pravděpodobně moci prozradit dost brzy," dodal Chytil.

Třiašedesátiletý Čada vedle osmi mistrovských titulů přivedl Prostějov ke stejnému počtu vítězství v Českém poháru a čtyřem prvenstvím v Česko-slovenském poháru. Pět dalších titulů získal před příchodem do Prostějova s týmem KP Brno.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.