Basketbalisté Dallasu doma vyhráli popatnácté za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu prodloužili v NBA vítěznou sérii na domácí palubovce už na patnáct zápasů. V pondělí na Mavericks nevyzrála ani Philadelphia, která prohrála 92:104. O další úspěch domácích se postaral především autor 32 bodů Dirk Nowitzki, jenž si na začátku třetí čtvrtiny podvrtl kotník, ale s obvázanou nohou se potom na hřiště vrátil.

Německý basketbalista se výrazně podílel na raketovém začátku Dallasu, který po 79 vteřinách vedl už 10:0 a za šest a půl minuty hry 26:8. Philadelphia už manko nedokázala smazat. "Je těžké začít hrát, když máte takovou ztrátu proti týmu, jako jsou Mavericks," uznal kouč Sixers Maurice Cheeks.

Pošesté za sebou vyhráli basketbalisté Detroitu, kteří tak stále v sezoně utrpěli jen devět porážek. V Clevelandu zvítězili 84:72 především zásluhou výborné obrany v závěrečné čtvrtině, v níž domácí zaznamenali jen devět bodů.

Po třech čtvrtinách zápasu vedli Pistons jen o bod (64:63), ale v posledních dvanácti minutách Cavaliers proměnili pouze tři z dvanácti střeleckých pokusů a ztratili pět míčů. "Dnes jsme hráli basketbal tři čtvrtiny. Detroit udělal, co umí nejlépe - vystupňoval obranu," uznal kvality soupeře trenér Clevelandu Mike Brown.

Španěl Pau Gasol z Memphisu se blýskl 39 body a pomohl svému týmu k vítězství 108:98 nad Washingtonem. Pětadvacetileté křídlo předvedlo svůj nejlepší střelecký výkon v NBA a nechalo zapomenout na nevydařený nedělní zápas s Minnesotou, kdy Memphis nedokázal využít vyloučení Kevina Garnetta. "V tom zápase jsem neodvedl dobrou práci, nebyl jsem dost agresivní. Dnes jsem neměl jinou možnost. Chtěl jsem odvést co nejlepší výkon, abychom mohli vyhrát," komentoval Gasol své výkony.

Milwaukee vyhrálo v Denveru 110:89, ale Jiří Welsch se na jeho úspěchu prakticky nepodílel. Jediný Čech v soutěži se na palubovku dostal na necelé dvě minuty, během nichž zaznamenal dva body a jeden doskok.

2. Utah56272948,2
3. Minnesota55243143,6