Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Japonsko 50:81 Basketbalistky na turnaji v Praze nestačily na Japonsko

23. června 2016 20:39 - Praha

České basketbalistky na přípravném turnaji v Praze prohrály s Japonskem 50:81. Asijské mistryně, připravující se na olympijské hry, proti mladému českému výběru plnému nezkušených hráček z ligy dominovaly v první půli. Ve druhé části už byl zápas vyrovnaný.

"Prohrály jsme o 30 bodů, což nás mrzí. Kdybychom hrály jako ve druhé půlce, tak bychom mohly možná myslet i na vítězství. Jenže jsme začaly vlažně, i když nás na to trenér upozorňoval. Když jsme zapnuly naplno, bylo to dobré," zhodnotila utkání Michaela Stejskalová, která byla s 20 body nejlepší střelkyní.

Než se Češky v úvodu rozkoukaly, prohrávaly 3:19. Rozjeté Japonky svojí extrémně rychlou hrou a aktivní obranou na palubovce vládly a do poločasu šly s vedením 44:17. Ve druhé půli se ale rozstřílely jediné dvě zkušené hráčky ve výběru Stejskalová a Alena Hanušová a druhá půlka skončila jen těsnou výhrou Japonek 37:33, přestože nepolevily.

"Je to úplně jiný level. Je to mistr Asie a účastník olympijských her. A začal hrát špičkový basketbal a holky jen koukaly. S tímhle se holky v české lize nepotkají," řekl po utkání trenér Ivan Beneš. "Japonky už jsou vyladěné na olympiádu, mají za sebou dvouměsíční přípravu. Opravdu na mě udělaly dojem. Věřím, že Japonsko může na olympiádě překvapit. Možná černý kůň turnaje. Hrají opravdu pěkně," pochválil soupeře.

"Trvalo nám poločas, než jsme se na to adaptovali. V poločase dostaly holky trochu vynadáno a ve druhé půli to bylo vyrovnané. Za druhou půlku zaslouží holky pochvalu," dodal Beneš.

Přípravný turnaj basketbalistek v Praze:
ČR - Japonsko 50:81 (13:26, 17:44, 33:64)
Nejvíce bodů: Stejskalová 20, Hanušová 10, Karolína Elhotová 6 - Mikaová 15, Sanaeová 14, Jukaová a Moeková po 13.
Kanada - Slovensko 71:28 (27:14)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.