Rubriky:

Míčové sporty

Český šampión bude hrát opět v Lize mistrů

2. března 2006 12:14 - PRAHA

Český volejbal bude mít zástupce i v příštím ročníku Ligy mistrů. Správní rada evropské konfederace CEV rozhodla o rozšíření soutěže z dvaceti na čtyřiadvacet mužstev a letošní český šampión tak znovu získal účastnické místo. O to národní svaz podle původních regulí přišel po letošním neúspěšném vystoupení Kladna.

Středočeši vyhráli v základní skupině jen jeden z osmi zápasů a v tabulce obsadili poslední příčku. Právě týmy z pátých míst měly původně ztratit právo účasti v dalším ročníku elitní evropské soutěže a jejich federace by se musely smířit se "sestupem" do Klubového poháru. CEV je však nyní do Ligy mistrů znovu vrátila.

Play off české extraligy tak dostalo nový náboj. Osm celků, o nichž se definitivně rozhodne dnes večer, začne o titul bojovat v sériích na čtyři vítězství 10. března.

"Je to výborná zpráva," reagoval na informaci o rozšíření Ligy mistrů ostravský manažer Tomáš Zedník. Jeho tým suverénně vyhrál základní část extraligy a do play off vstoupí jako velký favorit. Na titul ale pomýšlejí i Kladno a Liberec, které už Ligu mistrů hrály.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.