Rubriky:

Míčové sporty

Finská policie kvůli znásilnění zadržela šest volejbalistů z Kuby

4. července 2016 16:45 - Helsinky

Finská policie zadržela kvůli případu znásilnění šest členů kubánské volejbalové reprezentace. Finská volejbalová asociace hodlá podle televize YLE incident nahlásit mezinárodní volejbalové federaci FIVB a Kubánci by mohli přijít o start na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

 

Incident se odehrál v noci na neděli v hotelu v Tampere, kde se hrál turnaj druhé divize Světové ligy. Policie po oznámení jisté ženy nejdříve zadržela osm kubánských hráčů, dnes pak dva volejbalisty propustila. Policie k případu nesdělila žádné podrobnosti, jen upřesnila, že podezřelí i oběť jsou dospělí.

Předseda finské volejbalové asociace Pasi Sydänlammi uvedl, že incident nahlásí mezinárodní federaci. "Je možné, že FIVB nějakým způsobem zablokuje kubánskou účast na olympiádě, pokud se ukáže, že ti lidé jsou zodpovědní ze zločinu, který je jim kladen za vinu," řekl Sydänlammi.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.