Rubriky:

Míčové sporty

Džavoronok odchází z Karlových Varů do Itálie, nahradí ho Zmrhal

22. července 2016 11:32 - Karlovy Vary

Nejproduktivnější hráč volejbalové extraligy Donovan Džavoronok odchází z Karlovarska do italské Serie A1. Do týmu Monza si ho vybral kouč české reprezentace Miguel Ángel Falasca. Devatenáctiletého smečaře v karlovarské sestavě nahradí Marek Zmrhal z Brna.

 

cvf.cz

Džavoronok měl na západě Čech podepsaný kontrakt až do roku 2017, ale vyvázal se z něj. Jeho zájem a také italských klubů byl enormní. "Chtěli jsme ho za každou cenu udržet, to se bohužel nepodařilo," uvedl na klubovém webu čestný prezident Karlovarska Josef Novotný. "Jsem ale velmi rád, že k nám přichází Marek Zmrhal. Myslím, že bude adekvátní náhradou," dodal.

Dvaadvacetiletý Zmrhal si v uplynulé sezoně zahrál s Brnem finále extraligy i poháru a pak s národním týmem rovněž Světovou ligu. Džavoronok obsadil s Karlovarskem v extralize čtvrté místo.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.