Česko - Švédsko 6:1 Češi na ME v baseballu dál vítězí, Švédsko porazili 6:1

11. září 2016 14:26 - Hoofddorp
(Aktualizováno: 11. září 2016 18:35)

Čeští baseballisté jsou na mistrovství Evropy dál bez porážky. Ve třetím utkání v nizozemském Hoofddorpu zvítězili nad Švédskem 6:1. Třemi odpaly se prezentoval Tomáš Juněc, dařilo se také Petru Čechovi, který odpálil dvakrát. Skvělý výkon předvedl nadhazovač Boris Bokaj, který švédským hráčům neumožnil žádný bod a celkem zaznamenal šest strikeoutů.

Reprezentace do zápasu vstoupila skvěle, hned v první směně si připsala čtyři body. Dařilo se zejména Juněcovi. "Byl to můj nejlepší zápas v reprezentaci. Kdybychom lépe využívali situace s běžci na metách, mohli bychom udělat více bodů," řekl Juněc.

Baseballistům na šampionátu skvěle funguje obranná hra a nadhazovači. Za tři zápasy povolili soupeřům pouze dva body. Proti švédským hráčům se dařilo s šesti strikeouty Bokajovi. "Cítil jsem se dobře, jen jsem nezvykle bojoval s kontrolou. Týmu jsem ale v šesti směnách pomohl, což bylo důležité," uvedl Bokaj.

Český tým čekají v pondělí a v úterý ve skupině A těžší zápasy. V pondělí proti favorizovanému Nizozemsku a v úterý proti Německu.

"Nizozemsko je jeden z adeptů na titul, musíme podat nejlepší výkon. Německo jsme od roku 2007 na evropském šampionátu ještě neporazili a oni nám budou chtít vrátit vysokou prohru z březnové kvalifikace na World Baseball Classic. Bude to klíčový duel turnaje, protože se zápas bude počítat do další fáze, kde se bude rozhodovat o medailistech," řekl nadhazovač Bokaj.

Češi jsou po třech zápasech v čele skupiny A spolu s Nizozemci. Do další fáze ME postupují první tři týmy, které se zařadí do šestičlenné finálové skupiny.

Mistrovství Evropy v baseballu v Hoofddorpu (Nizozemsko):
Skupina A:
ČR - Švédsko 6:1
Nizozemsko - Rusko 3:1
Německo - Velká Británie 3:2
Pořadí po 3. kole:
1. ČR 3 výhry
2. Nizozemsko 3
3. Německo 2
4. Švédsko 1
5. Velká Británie 0
6. Rusko 0
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: