Basketbalisté Milwaukee porazili nejlepší tým NBA

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee získali v pondělním zápase NBA skalp nejlepšího týmu soutěže Detroitu. Hostující Pistons, kteří nechali před play off odpočívat dva z trojice svých nejlepších střelců Rasheeda Wallace a Richarda Hamiltona, porazili na vlastním hřišti 113:93.

Jiří Welsch v dresu domácích odehrál pět minut a k vítězství přispěl dvěma body, když proměnil jeden ze dvou střeleckých pokusů. Milwaukee se dál dělí o šesté místo ve Východní konferenci s Indianou, která porazila Toronto 120:95, a Chicagem. Bulls přehráli Orlando 116:112 po prodloužení a připsali si páté vítězství po sobě.

Všechny týmy budou ve svých posledních zápasech v základní části bojovat o posun na pátou příčku, kterou momentálně drží Washington. Právě s Wizards odehraje Milwaukee v úterý závěrečné utkání. "Chtěli bychom být pátí, abychom hráli s Clevelandem, ale bude to hodně těžké," řekl centr Bucks Andrew Bogut s odkazem na soupeře pro první kolo play-off.

San Antonio zdolalo Utah 115:82 a získalo titul v Jihozápadní divizi, která byla jako poslední nerozhodnutá. Úřadující šampióni si tak navíc zajistili prvenství v Západní konferenci a do play-off vstoupí jako první nasazení.

Boston utrpěl pátou prohru v řadě

"Je skvělé, že se nám podařilo zajistit si výhodu domácího hřiště," řekl Tim Duncan, jenž k výhře přispěl 16 body. "Myslím, že všichni jsme na tom teď docela dobře a to je hlavní," dodal Duncan, jenž svému týmu pomohl vypracovat v koncovce třetí čtvrtiny dostatečný náskok, aby kouč mohl nechat v závěru některé opory odpočívat.

Basketbalisté Bostonu utrpěli v duelu s Clevelandem už pátou porážku za sebou. Oba týmy se musely obejít bez svých největších hvězd. Domácím chyběl už podruhé Paul Pierce, který má zraněný loket, Cleveland nastoupil bez LeBrona Jamese, jenž má zvrtnutý kotník.

Indianě se v Torontu podařilo ukončit sérii devíti porážek na hřištích soupeřů. Hlavním tahounem týmu byl Predrag Stojakovič, jenž k výhře přispěl 27 body.

12.Golden State 81 34 47 42,0
14. Minnesota 81 33 48 40,7
15. Portland 81 21 60 25,9
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Celky označené "x" mají jistý postup do play off, týmy označené "y" jsou jistými vítězi divize a mužstva označená "z" jsou jistými vítězi konference.