Nymburk - Ragusa 53:58Nymburské basketbalistky postoupily i přes prohru s Ragusou v poháru z druhého místa

Nymburské basketbalistky prohrály v přímém souboji o první místo ve skupině Evropského poháru FIBA doma s italskou Ragusou 53:58. V úvodu poslední čtvrtiny domácí tým vedl o pět bodů, ale v závěrečných třech minutách neskóroval a soupeř sedmi body v řadě strhl vítězství na svou stranu. Ragusa oplatila Nymburku listopadovou těsnou porážku z utkání v Itálii a skupinu E vyhrála o jeden bod. Do osmifinále postoupily oba celky.

Alexandra Chomenčuková z Nymburka (vlevo) se snaží prosadit přes Astu Ndourovovou z Ragusy.

Nejvýraznější postavou zápasu byla stejně jako v Raguse španělská pivotka senegalského původu Astou Ndourová. Stříbrná olympijská medailistka z Ria nastřílela 27 bodů a k tomu doskočila deset míčů. V týmu byla jedinou hráčkou s více než deseti body, stejně jako na domácí straně Lenka Bartáková, která dala 12 bodů.